MacBook Pro je počítač, na ktorý čakajú tisíce, či možno milióny ľudí, nakoľko starý model je na trhu skoro dva roky bez aktualizácie a predaje razantne klesajú. Úplne nová generácia by to mala zmeniť. Okrem lepšieho výkonu a dotykového pásiku namiesto posledného radu kláves sa dočkáme aj iných podstatných vylepšení, vďaka ktorým bude Mac úspešný. Vieme, kedy sa dočkáme jeho predstavenia.

MacBook Pro

MacBook Pro je počíač, ktorý je najpredávanejší, čo sa týka divízie Mac. Dôvod je jednoduchý a to ten, že má ideálne rozmery a hlavne Retina displej, ktorý je podstatne kvalitnejší ako LCD panel s nízkym rozlíšením, ktorý stále nachádzame v zastaralom MacBooku Air. Aj ten sa len tak mimochodom dočká poriadnej aktualizácie a možno príde po boku modelu Pro. Každopádne, dnes sa k nám dostala informácia o tom, že sa Apple chystá predstaviť celkom nový MacBook Pro už o niekoľko dní.

Táto správa síce nie je oficiálna, ale potvrdzuje doterajšie odhady, ktoré tvrdili, že počítače príde ku koncu októbra. Apple už má pre tento rok za sebou nové generácie iPhonu a hodiniek Apple Watch a čo sa iPadov týka, tie má pripravené až na jar. Do konca roka by sa ale ešte predsa len patrilo niečo predstaviť, tento rok to z pohľadu produktovej línie žiadna extra sláva nebola a navyše predaje MacBookov razantne klesli. Presne preto odhadujeme, že už do Vianoc budú nové počítače dostupné, aby Apple stihlo toto obdobie nákupného ošiaľu.

MacBook Pro - svetapple.sk

Výrobca krytov, korý sa zaoberá výhradne obalmi pre MacBook dnes omylom prezradil, kedy budú nové počítače predstavené. Rozoslal e-mail, v ktorom figuroval dátum 27. októbra a teda dátum, ktorý sa zhoduje s odhadmi analytikov. Hoci informácia nepochádza priamo od Apple, je vraj autentická na 100% a môžme ju brať ako hodnovernú. Znamená to teda, že nás od nových počítačov Mac delia približne dva týždne čo zas nie je až tak ďaleko, no veľmi sa na to tešíme. Výborným prekvapením by bolo aj to, keby neprišli len MacBooky Pro ale aj MacBooky Air. Tak či onak, existenciu druhého počítača zatiaľ potvrdenú nemáme.

Ak ale príde, očakávame rovnako ako pri modeli Pro Retina displej, tenšie telo a dizajnový štýl, ktorý bude veľmi podobný tomu z MacBook 12″. Tešíme sa a dúfame, že akonáhle počítače prídu, budú aj dostupné. Nie, že to zas dopadne ako pri iPhone 7 Plus, ktorý stále nemáme, pretože je oň vo svete enormný záujem.

Prečítajte si tiež  Táto bezplatná apka pre nový MacBook Pro 14" a 16" vám vtipne vyzdobí notch!

MacBook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.