Spoločnosť Apple počas prezentácie Scary Fast predstavila nové počítače MacBook Pro 14″ / 16″ spolu s procesormi M3, M3 Pro a M3 Max. Tieto čipy prinášajú zásadné vylepšenia výkonu no pozorné ucho tiež určite započulo, ako Apple hovorí o výraznom zlepšení výdrže batérie. V tomto článku sa na to pozrieme, pretože niektoré hodnoty sú skutočne extrémne.

Apple svoje nové procesory navrhol tak, aby boli nie len výkonné, ale aj úsporné. Dospel ku tomu vďaka revolučnému 3 nm výrobnému procesu spoločnosti TSMC, pomocou ktorého sú produkované. V jednotlivých prípadoch firma bola schopná predĺžiť výdrž batérie v rozsahu od 1 až do 5 hodín. Samozrejme záleží na tom, aký máte model a tiež čip.

Ak sa napríklad pozrieme na najväčší MacBook Pro 16″, ktorý má logicky aj najväčšiu kapacitu akumulátora, zistíme, že tento počítač spolu s procesormi M3 Pro a M3 Max dosahuje výdrž prehrávania videa až na úrovni 22 hodín na jedno nabitie. Pre porovnanie, staršie modely tohto počítača s čipom M2 Pro / M2 Max dosahovali „len“ 21 hodín.

Oveľa lepšie je na tom potom malý MacBook Pro 14″ so základným čipom M3. Aj v tomto prípade sa zákazníci môžu tešiť až na 22 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. V porovnaní s čipmi M2 Pro a M2 Max, ktoré boli v MacBooku Pro 14″ minulej generácie ide o obrovský nárast. Tie totiž dosahovali len 17 hodín na jedno nabitie. Aby sme však boli fér, nie je to úplne spravodlivé porovnanie, pretože čip M3 nie je možné porovnávať s „Pro“ a „Max“ verziami čipu M2.

Napokon tu teda máme MacBook Pro 14″ s procesormi M3 Pro a M3 Max, ktorý má k dispozícii až 18 hodinovú výdrž batérie. V porovnaní s čipmi M2 Pro a M2 Max, o ktorých sme písali aj vyššie ide o nárast na úrovni jednej hodiny. Nič svetoborné, ale slušné…

MacBook Pro výdrž batérie
Zdroj: Macrumors (snímka obrazovky)

Všetky nové modely MacBooku Pro samozrejme podporujú rýchle nabíjanie, ktoré vám dokáže doplniť akumulátor na 50 % už za 30 minút na nabíjačke. V prípade 14″ modelu je potrebné použiť 96 W adaptér a v prípade 16″ modelu 140 W adaptér.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Číne predstavili nový klon pre iPhone 14 Pro. Je desaťkrát lacnejší ako originál a vyzerá skoro rovnako
Môže ťa zaujímať
- Reklama -