Spoločnosť Apple prakticky všetkým tak trocha vyrazila dych, keď Tim Cook vyšiel na pódium v Buena Yerba Centre a svetu predstavil počítač, ktorý nemá relatívne nový a multifunkčný Thunderbolt. Namiesto toho sa na jeho boku objavil USB-C konektor, ktorý nemá vo svete obdoby a Apple ho vyvinulo. Vraj ide o to aby vo svete presadilo nový štandard!

Apple a USB-C

Azda každý jeden skalný fanúšik nakúsnutého jablka sa v súčasnosti pýta, prečo do čerta Apple použilo konektor, ktorý nie je v podstate s ničím iným kompatibilný. Prečo v novom MacBooku nenachádzame starý dobrý Thunderbolt, ktorý bol multifunkčný? Otázka, na ktorú by sme zrejme dostali hneď niekoľko odpovedí zaujala aj Johna Grubera, ktorý povedal vo svojom programe zaujímavé informácie.

- Reklama -
USB-C - svetapple.sk
USB-C – svetapple.sk

Sám John Gruber prezradil, že aj napriek tomu, že nemôže povedať zdroj, ktorý mu posunul novú informáciu, nám ju chce všetkým prezradiť. Podľa jeho slov je cieľom Apple presadiť USB-C konektor medzi ostanými výrobcami počítačov tak, aby sa stal štandardom. USB-C bol vraj vyvíjaný spoločne s Lightning konektorom (nachádzame ho na iPhonoch, iPadoch či iPodoch) a USB-C je určený na štandardizáciu vo svete, v ktorom chce mať Apple síce miniatúrny, no obojstranný konektor.

Pokiaľ sú tieto informácie skutočne pravdivé, tak Apple má čo robiť. Na druhú stranu, spoločnosť by mohla so svojim konektorom zmeniť naozaj veľa. Záleží už len na tom, ako sa k tomu postavia výrobcovia počítačov, ktorý sa v súčasnosti novému MacBooku vysmievajú.

USB-C - svetapple.sk
USB-C – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.