Apple vydalo novú verziu OS X 10.10.3 pre testerov, v ktorej okrem iného ponúka na vyskúšanie aj úplne vynovenú aplikáciu Photos.

Photos

iCloud Photo Library bola doposiaľ dostupná len ako desktopová aplikácia cez iCloud.com. Nová aplikácia Photos túto skutočnosť mení a pidáva do Macu podporu iCloud Photo Library. Súčasne Photos nahrádza iPhoto a aplikácia Aperture s príchodom novej galérie taktiež končí svoj vývoj. Apple túto aplikáciu prvý krát spomenulo na WWDC 2014, neskôr oznámilo koniec vývoja iPhoto a Aperture.

Používatelia OS X Yosemite, ktorí majú prístup k pre-releasom môžu nájsť update systému v Mac App Store. Taktiež je dostupný aj v Mac Dev Center pre developerov.

Tu je popis aplikácie Photos z Mac App store:

Novinka pre OS X, Photos automaticky organizuje vašu knižnicu fotografií a pomáha vám vylepšiť fotografie pomocou komplexných editačných nástrojov. Taktiež môžete ukladať fotografie a videá v iCloud Photo Library a pristupovať k nim zo všetkých vašich zariadení.

Photos vám umožní:

– Prehľadávať vaše fotografie podľa času a polohy v pohľadoch Momenty, Kolekcie a Roky 

– Jednoduchý pohyb v knižnici pomocou kariet Fotografie, Zdieľané, Albumy a Projekty

– Ukladať všetky vaše fotografie a videá na iCloud Photo Library v originálnych formátoch a plnej veľkosti

– Pristupovať k vaším médiám v iCloud Photo Library z akéhokoľvek zariadenia s podporou iCloud.com

– Upraviť fotografie pomocou účinných a jednoduchých editačných nástrojov, ktoré sú ovládateľné jednoduchými prvkami ale ponúkajú aj širšie a detailnejšie nastavenia

– Vytvárať profesionálne fotobooky pomocou zjednodušených nástrojov, nových tém a formátov

Podľa Apple bude aplikácia dostupná na jar tohto roku, OS X 10.10.3 bude voľne dostupný update pre používateľov Yosemite 

Prečítajte si tiež  Sťahuj Wallpaper z nového OS X El Capitan
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.