Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že čínske Xiaomi plánuje predstaviť svoj vlastný mini PC, ktorý bude konkurentom pre Mac mini s procesorom M1 od spoločnosti Apple. Ako sa teraz ukázalo, úniky pochádzajúce z Číny boli pravdivé.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Firma totiž celému svetu ukázala nový Xiaomi Mini Host, ktorý sa spolieha na procesor od Intelu a ponúka pomerne slušný hardvér v malom, extrémne kompaktnom tele. Pokiaľ sa pozriete na jeho dizajn, asi vám nemusíme pripomínať, na čo sa podobá. Ide o taký mix medzi Macom mini a Macom Studio. Veď posúďte sami. Len tak mimochodom, Mac mini dnes na Slovensku kúpite za super cenu.

Nový konkurent pre Mac mini má rozmery 112 x 112 x 38 mm a váži iba 437 gramov. Vďaka tomu vám nebude nikde zavadzať a pokiaľ ho budete potrebovať preniesť z miesta na miesto, zvládnete to ľavou zadnou.

Hardvér neurazí ani nenadchne

Xiaomi Mini Host / Xiaomi mini PC
Zdroj: Xiaomi

Pokiaľ vás zaujíma, čo po hardvérovej stránke prináša Xiaomi Mini Host, tak je to procesor Core i5-1240P s 12 jadrami z radu Alder Lake-P. Ako dopĺňa zahraničný portál Notebookcheck, v podstate ide o jeden z najslabších čipov z tejto série.

Budúcemu zákazníkovi ponúka 4 výkonnostné jadrá a 8 jadier zameraných na čo najvyššiu efektivitu. O grafiku sa stará iGPU Iris Xe Graphics G7 a operačná pamäť RAM DDR4-3200 ponúka kapacitu 16 GB.

Zariadenie má k dispozícii aj PCIe 4.0 512 GB úložisko, podporu pre Bluetooth 5.3 a WiFi 6 či dva porty Thunderbolt 4.

Cena, ktorá nie je taká nízka, ako by ste si možno predstavovali 

Xiaomi Mini Host / Xiaomi mini PC
Zdroj: Xiaomi

Mac mini dnes kúpite za najnižšiu cenu na úrovni 649 €. To je čiastka, pri ktorej sa môžete tešiť na extrémne výkonný čip M1, ktorý svoju konkurenciu prekonáva aj dva roky po uvedení na trh. Okrem toho má tento počítač k dispozícii 8 GB RAM či 256 GB úložisko. Pokiaľ však bude plniť iba základné potreby a občas ho zaťažíte náročnejším procesom, táto výbava vám bude bohate postačovať.

Na druhej strane však stojí práve Xiaomi Mini Host, ktorý bude síce zo začiatku dostupný len v Číne, no neskôr by sa mal dostať aj na globálne trhy vrátane Slovenska. Aká má byť ale jeho cena? Xiaomi uvádza, že do 25. decembra bude stáť mini PC iba 3 699 CNY (cca 500 €) a po tomto dátume sa cena zvýši na 3 999 CNY (cca 540 €).

Prečítajte si tiež  Nové Xiaomi Watch S3 kúpite za TOP cenu. Sú elegantné a ponúkajú špičkovú výbavu

Hoci to vyzerá v porovnaní s Macom mini veľmi lákavo, netreba zabúdať, že táto suma nezohľadňuje dodatočné náklady na prepravu, DPH a CLO. Inými slovami, na Slovensku za nový Xiaomi Mini Host zaplatíte možno aj toľko, ako práve za Mac mini. A tu sa príliš dlho nebudete rozhodovať…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -