Na svete je naozaj veľa domácich kutilov, ktorí využijú každú šancu na to, aby dali svoje staré zariadenie buď to do poriadku alebo aby dostalo “druhú šancu” v podobe nového zariadenia. Minimálne takto zmýšľal “HaHaBird”, ktorému bolo jednoducho ľúto vyhodiť svoj starý Macintosh Plus do kontajnera a tak z neho urobil odpadkový kôš!

Macintosh ako kôš

Je to veľmi jednoduché, pokiaľ by si mal doma starého nefunkčného Macinstosha, asi by si mal dve možnosti, čo s ním. Buď by si ho jednoducho vyhodil, nakoľko ide o staré zariadenie a v dnešnej dobe už nemá využitie a v budúcnosti ho mať určite tiež nebude, alebo by si si ho vystavil na poličku s tým, že ho raz vydražíš za milióny, no pokiaľ počítač nefunguje, asi by si ho za milióny nevydražil. Treba teda nájsť ďalší spôsob, ako využiť toto zastaralé náčinie rozumne bez toho, aby sa nič nevyhadzovalo, no zároveň ani počítač nikde nezavadzal a HaHaBird zistil, ako mu dať druhú šancu!

Len tak pre zaujímavosť, svoj kontroverzný odpadkový kôš ho stál približne $40 a pracoval na ňom zhruba 8 hodín. Veľmi zaujímavý projekt, čo povieš? Minimálne keď pri ňom ožije už dávno zabudnuté zariadenie aj keď povedzme si na rovinu, byť košom tiež asi nie je úplne reprezentatívne! 😀

Svoj Macintosh využil až veľmi kreatívne, keď ho postavil na vysoký panel a použil ho ako odpadkový kôš. Na vhadzovanie smetí konkrétne slúži jeho “displej”, ktorý však nie je displejom ale len plastovou krytkou, aby smeti nezapáchali po celej kancelárií či byte. Všetko to pekne ukazuje aj priložený GIF a hoci by nám asi bolo ľúto akýmkoľvek spôsobom zasahovať do niečoho takého, ako do 30-ročného Macintosha, musíme uznať, že táto úprava sa skutočne podarila a boli by sme radi, keby nám mohla zdobiť naše kancelárie 🙂

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here