Pôvodne sa očakávalo, že modelový rad iPhone 16 bude len akýmsi evolučným vývojom bez žiadnych výraznejších zmien. Informácie však neustále pribúdajú a teraz sa zdá, že vylepšení bude viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Apple totiž chce v rámci prémiových modelov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max zaviesť zmeny vo veľkosti aj dizajne.

Vlajkové lode jablkovej spoločnosti budú disponovať väčšími displejmi a extrémne tenkými rámčekmi okolo obrazovky. Zaujímavosťou je, že hoci sa veľkosť telefónov zväčšuje, okraje obrazoviek sa naopak zmenšujú. Tento trend zmenšovania okrajov sa začal už pri iPhone 15 Pro a v najnovšej generácii bude ešte viac posilnený.

iPhone 16 Pro a Pro Max dostanú nové rozmery

Podľa únikov informácií od zdrojov, ako sú UniverseIce a Instant Digital, bude rámček obrazovky iPhonu 16 Pro hrubý len 1,2 mm. Pôjde tak o ohromné 30 % zmenšenie oproti predchádzajúcemu modelu, ktorý disponoval okrajom vo veľkosti 1,71 mm.

Pri najväčšom iPhone 16 Pro Max bude okraj ešte tenší a to len 1,15 mm. To predstavuje zníženie o 26 % z pôvodných 1,55 mm. Tieto zmeny by mali do iPhonu priniesť tie najužšie rámčeky okolo displeja na svete. Žiaden konkurent sa im nebude vedieť v čase uvedenia na trh vyrovnať.

Takto budú vyzerať kompletné parametre iPhonu 16 Pro / Pro Max

16Pro15Pro
Zdroj: SvetApple
16ProMax15ProMax
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple sa chystá na implementáciu novej technológie BRS (Border Reduction Structure), ktorá umožňuje efektívnejšie rozloženie obvodov pod displejom.

To by v kombinácii s väčšími displejmi a užšími okrajmi malo viesť k tomu, že smartfóny budú stále pôsobiť kompaktne a budú sa pohodlne používať.

Zmena veľkosti obrazovky a rámčekov bude malá, no viditeľná

Pre tých, ktorí uvažujú o prechode z modelu iPhone 15 Pro / 16 Pro Max na iPhone 16 Pro / 16 Pro Max, môže byť rozdiel v okrajoch obrazovky na prvý pohľad nepatrný.

Avšak pri bližšom porovnaní a skutočnom používaní by mal byť efekt výraznejší. UniverseIce poskytol aj vizuálne porovnanie medzi iPhone 15 Pro Max a pripravovaným iPhone 16 Pro Max, ktoré ilustruje tieto rozdiely.

iPhone 16 Pro Max vs iPhone 15 Pro Max
Zdroj: X / Universe Ice (úprava redakcie)

Väčší zmysel na upgrade však môže dávať prechod z iPhonu 13 Pro Max, ktorý ma viditeľne hrubšie rámčeky ako pripravovaný model.

V prípade, že sa rozhodnete pre iPhone 16 Pro Max, tak si okrem nových technológií, interaktívneho ostrovčeka Dynamic Island a rýchlejšieho čipu polepšíte aj v prípade väčšej obrazovky.

iPhone 16 Pro Max vs iPhone 13 Pro Max
Zdroj: X / Universe Ice (úprava redakcie)

Okrem estetických zmien prichádzajú nové iPhony aj s radou technologických vylepšení. Medzi ne patrí vylepšený zadný fotoaparát, nové tlačidlo Capture, moderné modemové čipy alebo ďalšie farebné varianty.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane extrémne tenké rámy displeja. Prekoná aj Samsung Galaxy S24 Ultra

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -