Intel v novom Macu Pro

Mark Gurman (presnosť 89,1%), ktorý v posledných dňoch zdieľal množstvo detailov ohľadom pripravovaných Apple produktov, informoval aj o budúcnosti počítačov Mac. Podľa jeho zistení, s ktorými sa odvoláva na zdroje blízke Applu, predstaví technologický gigant inovovaný Mac Pro ešte počas tohto roka.

O tomto sa diskutuje už dlhšiu dobu, avšak väčšina predošlých únikov upozorňovala na ARM verziu počítača, ktorá bude menšia, výkonnejšia a možno aj dostupnejšia. Tieto tvrdenia Gurman nevyvrátil, no okrem toho sa máme pripraviť aj na Mac Pro s novými procesormi Intel.

Apple s týmto výrobcom spolupracuje naďalej, aby jeho mašiny dosahovali potrebný výkon pre vývojárov, ktorí z určitých dôvodov nemôžu presedlať na platformu ARM. Predpokladá sa, že Intel sa v Macoch udrží aj niekoľko ďalších rokov, takže ešte nepovedal posledné slovo.

Ak by sme sa mohli vrátiť k Apple Sillicon Macu Pro, tento počítač by mal používať čip/čipy s 32- jadrami pre CPU a vo vrcholových verziách aj 64-128-jadrami pre GPU. Celkový výkon by mal byť niekoľkonásobne vyšší, než pri súčasných modeloch, no pri zachovaní polovičnej veľkosti. To znie naozaj super.

V súčasnosti nie je jasné, kedy sa týchto zariadení dočkáme aj v praxi. Apple ale avizovalo, že kompletný prechod potrvá cca 2 roky (na WWDC 2020). Mac Pro ďalšej generácie teda uvidíme buď koncom 2021 alebo najneskôr v prvej polovici 2022. O všetkom vás budeme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.