Intel v novom Macu Pro

Mark Gurman (presnosť 89,1%), ktorý v posledných dňoch zdieľal množstvo detailov ohľadom pripravovaných Apple produktov, informoval aj o budúcnosti počítačov Mac. Podľa jeho zistení, s ktorými sa odvoláva na zdroje blízke Applu, predstaví technologický gigant inovovaný Mac Pro ešte počas tohto roka.

O tomto sa diskutuje už dlhšiu dobu, avšak väčšina predošlých únikov upozorňovala na ARM verziu počítača, ktorá bude menšia, výkonnejšia a možno aj dostupnejšia. Tieto tvrdenia Gurman nevyvrátil, no okrem toho sa máme pripraviť aj na Mac Pro s novými procesormi Intel.

- Reklama -

Apple s týmto výrobcom spolupracuje naďalej, aby jeho mašiny dosahovali potrebný výkon pre vývojárov, ktorí z určitých dôvodov nemôžu presedlať na platformu ARM. Predpokladá sa, že Intel sa v Macoch udrží aj niekoľko ďalších rokov, takže ešte nepovedal posledné slovo.

Ak by sme sa mohli vrátiť k Apple Sillicon Macu Pro, tento počítač by mal používať čip/čipy s 32- jadrami pre CPU a vo vrcholových verziách aj 64-128-jadrami pre GPU. Celkový výkon by mal byť niekoľkonásobne vyšší, než pri súčasných modeloch, no pri zachovaní polovičnej veľkosti. To znie naozaj super.

V súčasnosti nie je jasné, kedy sa týchto zariadení dočkáme aj v praxi. Apple ale avizovalo, že kompletný prechod potrvá cca 2 roky (na WWDC 2020). Mac Pro ďalšej generácie teda uvidíme buď koncom 2021 alebo najneskôr v prvej polovici 2022. O všetkom vás budeme informovať.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. v tom pripade macPro ARM je asi presne pre mna… uz len ci aj to nie je az prilis len na ten moj photoshop, indesign, illustrator, lightroom…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here