Určite s nami budete súhlasiť keď napíšeme, že prítomnosť Touch ID mala byť na Magic Keybord už dávno. Apple túto technológiu predstavil po prvýkrát v roku 2013 v iPhone 5S a do MacBooku Pro sa dostala v roku 2016, pri veľkej dizajnovej obmene.

Napriek tomu, že stolné iMacy sú nemenej populárne, spoločnosť Apple sa akosi nemala v tomto smere k inovácii. Skutočne nepoznáme dôvod, prečo relatívne jednoduchú technológiu prinášajú prvé iMacy až päť rokov po MacBookoch, ale zrejme to ani nemá zmysel riešiť. Dnes už tu skrátka Touch ID je a my sa z neho môžeme tešiť.

Dôležitý bude procesor

Fanúšikovia sa nás často pýtajú, s akými zariadeniami je nová Magic Keyboard kompatibilná. No a hoci by sme vám radi dali jednoznačnú odpoveď, tá v skutočnosti neexistuje.

Zariadenie si môžete cez Bluetooth pripojiť ku akémukoľvek Macu a bude vám fungovať. Problém je však v biometrickom senzore, ktorý nedokáže pracovať s inými čipmi, než s ARM procesormi Apple Sillicon.

V súčasnosti sa bavíme len o M1-tke, ktorá sa nachádza v MacBooku Air, MacBooku Pro 13″, iMacu 24″ a Macu mini (kde nám dáva dodatočné použitie novej Magic Keyboard azda najväčší význam).

Pozorní čitatelia by nás v tomto bode mohli upozorniť, že procesorom M1 disponuje aj nový iPad Pro. Áno, to je pravda, avšak z neznámeho dôvodu (pravdepodobne kvôli odlišnej platforme) nedokáže podporovať tento druh Touch ID.

Uvidíme, či sa to niekedy zmení alebo nie. Napíšte nám do komentára, či by ste privítali možnosť využitia Touch ID aj na staršom iMacu. Sme zvedaví na vaše reakcie!

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini je v tejto krajine stále extrémne populárny: Škoda, že ho Apple zarezal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.