Apple Park je miesto, v ktorom budú už onedlho pracovať všetci zamestnanci spoločnosti Apple. Budú sa tu nachádzať všetky možné oddelenia a pribudne aj napríklad kiosk pre turistov. Je to miesto, ktoré je naozaj nádherné a zaujímavé technologickými a architektonickými riešeniami. Počas posledných dní Apple finišuje s jeho výstavbou. Pozri sa na to, ako vyzerá aktuálne!

Apple Park

Prečo vlastne „Park“? Je to celkom jednoduché. Nejde tu totižto len o kampus, v ktorom sa pracuje ale celý areál je obklopený chodníčkami a stovkami ovocných stromov, ktoré sa počas úrody zbierajú a ukladajú sa do najstaršieho miesta v celom areáli. Je to už vyše 100 ročná budova, ktorú Apple zrekonštruovalo a použilo ju ako akýsi sklad pre ovocie. To si budú môcť zamestnanci zobrať napríklad v jedálni kampusu.

- Reklama -

Je tu mnoho iných zaujímavostí. Vnútro budovy je rovnako čisté ako zovňajšok. Nenájdeme tu žiadne škaredé rúry či klimatizačné šachty. Všetko je pekne zakryté v bielych stenách. Záchody boli vraj navrhované s inšpiráciou na iPhone. Všade sa nachádzajú solárne panely. Samotné sídlo Applu získava zo slnka viac energie ako dokáže minúť. Apple si preto založil energetickú spoločnosť, aby mohol prípadnú nespotrebovanú elektriku rovno predávať. Všetko uvidíš na tomto videu, ktoré komplex natočilo pomocou drona.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.