Už tento september si budeš môcť stiahnuť očakávanú aktualizáciu systému iOS, ktorá so sebou prináša pár noviniek v ovládaní a funkciách. Jednou z takýchto funkcií je vylepšená aplikácia Budík, ktorá ponovom obsahuje aj novinku v podobe Večierky. Práve toto je funkcia, ktorá ti nahradí aplikácie tretích strán z App Storu a taktiež ti prinesie lepší prehľad o tvojom spánku. Prečo je teda lepšia ako Budík?

Prečo je Večierka v iOS 10 lepšia ako Budík?

Každý, kto sa zapojil do beta testovania iOS 10 vie, že Budík prešiel zmenami, ktoré sú zjavné na prvý pohľad. Nejde pritom len o tmavé zobrazenie celej aplikácie, ale aj pridaním novej karty v dolnej lište s ikonou postele a textom Večierka. Podstatou tejto novinky je presné načasovanie momentu, kedy by si si mal ísť ľahnúť do postele a času, kedy chceš ráno vstať. Apple to vymyslelo skutočne jednoducho a nastavenie Večierky trvá len pár sekúnd. Ako ju teda používať?

- Reklama -

V prvom rade musíš mať vo svojom iPhone nainštalovaný profil beta testovania softvéru iOS 10. Potom ti už len stačí otvoriť aplikáciu Budík a ťuknúť na Večierku a prepínač v hornej časti dať do zapnutej polohy. Zobrazenie je veľmi prehľadné a hlavným ovládacím prvkom je ciferník s dvoma ovládačmi, jeden pre nastavenie času večierky a druhý pre nastavenie budíčka.

Posúvaním ovládača večierky alebo budíčka sa bude meniť aj čas, ktorý si chceš zvoliť. Taktiež, v strede ciferníka bude zobrazená doba času, ktorý stráviš v posteli až do zobudenia. Tento údaj však nie je až tak presný, keďže nezaspíš okamžite po nastavení večierky.

Veľa možností

Možnosti, ktoré ukrýva rovnomerné tlačidlo umiestnené vľavo hore nájdeš nielen nastavenia dní, v ktorých bude večierka aktívna, ale aj nastavenia, ktoré v Budíku tak veľmi chýbajú. Ide najmä o nastavenie hlasitosti tónu večierky, času kedy sa ti večierka pripomenie a najzaujímavejšie nastavenie sa týka voľby tónu večierky. Tu máš možnosť vybrať si jeden z deviatich, veľmi jemných a príjemných tónov, ktoré sa k budeniu jednoducho hodia. Zvuky úsvitu, kvapiek či obežnej dráhy sú oveľa príjemnejšie ako predvolený tón klasického Budíka – Radar.

Veľmi pozitívnou funkciou je tiež úzke prepojenie s aplikáciou Zdravie, keďže dáta o tvojom spánku a prebudení sú okamžite pridané do zobrazenia Analýzy spánku v Zdraví, ktoré zobrazíš posunutím Večierky nadol. Vedz však, že sledovanie aktivity v spánku nie je až tak presné, keďže v prípade skoršieho zobudenia to iPhone vedieť nebude, pokým ho nezdvihneš alebo neodomkneš. Táto analýza spánku však funguje len vtedy, ak je aktívna Večierka.

Určite má plus

V každom prípade, Večierka je jednou z tých funkcií v iOS 10, na ktoré si veľmi rýchlo zvykneš a nebudeš potrebovať ďalšie aplikácie. Všetko máš na jednom mieste, prepojené so Zdravím. Navyše, nové tóny, možnosť nastavenia hlasitosti nezávisle od zvonenia alebo sledovanie tvojho spánku robia Večierku lepším nástrojom, ako klasický Budík.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -