V dnešnej dobe, kedy každý z nás vlastní a denne používa niekoľko kúskov osobnej elektroniky je úplne bežné aj to, že potrebujeme niekoľko nabíjačiek.

Pokiaľ nemáte všetky zariadenia v najnovších verziách, taktiež možno narážate na problém kombinácie rôznych konektorov.

Obsah článku

Test

Používanie v praxi

Údaje

Zrhnutie

Môj každodenný káblový chaos

Novšie iPhony a AirPods majú konektory USB-C, staršie Airpody zase Lightning no a do toho všetkého tu máme Apple Watch s vlastným nabíjacím konektorom.

Môže to znamenať, že doma máte niekoľko káblov neustále na stole a pri cestovaní všade nosíte spleť káblov a nabíjačiek, ktoré zaberajú cenné miesto.

Poznáte to, keď sa vám káble stále motajú, sú doslova všade a celý káblový manažment je zbytočne zložitý? Cubenest má elegantnú odpoveď. | Zdroj: svetapple.sk

Pokiaľ chcete nabíjať viac zariadení naraz, musíte mať aj viac adaptérov alebo špeciálny brick s viacerými konektormi.

Odpoveď na tento problém má spoločnosť Cubenest, ktorá predáva svoje nabíjačky 3v1 a 2v1. Tie sľubujú univerzálnosť a kvalitu v kompaktnom balení.

Dostal som možnosť obe tieto nabíjačky otestovať na dvojtýždňovej ceste do zahraničia a tu sú moje dojmy.

Modely, ktoré som testoval

Bezdrôtová Magsafe nabíjačka Cubenest S211 (2v1)

Prvá z testovaných nabíjačiek je kompaktnejším modelom. Umožňuje nabíjať iPhone cez Magsafe, Apple Watch aj Airpods, to všetko však len na dvoch nabíjacích plochách, takže naraz si všetky tri zariadenia nenabijete.

Magsafe nabíjačka Cubenest S211 2v1
Nabíjačka Cubenest S211 2v1 je tou kompaktnejšou z dvojice, vhodná najmä ako cestovná nabíjačka. | Zdroj: svetapple.sk

Tento model je celkovo nižší, keďže sa skladá len z dvoch segmentov, medzi ktorými je jeden prepojovací diel s kĺbom na oboch stranách. Existuje vďaka tomu niekoľko polôh, do ktorých sa dá nastaviť.

Nabíjačka na Apple Watch sa dá zo segmentu vyklopiť, nabíjať ich tak môžete poležiačky ale aj postavené na boku.

Bezdrôtová Magsafe nabíjačka Cubenest S312 (3v1)

Druhým modelom je 3v1. Ide o univerzálnejší stojan, nakoľko nabíjacie plochy má až 3 a to konkrétne Magsafe, Apple Watch a Qi nabíjaciu plochu bez magnetu.

Nabíjať tak môžete iPhone, Airpods aj Apple Watch v jeden moment, ale tiež napríklad 2 telefóny. Jeden z nich dokonca ani nemusí mať Magsafe vďaka tretej, univerzálnejšej Qi nabíjačke.

Nabíjačka Cubenest S312 3v1 sa z kompaktného tvaru v zloženom stave poľahky zmení na veľmi praktický podstavec.| Zdroj: svetapple.sk

Tri segmenty sú spojené dvoma prepojovacími dielmi, ktoré narozdiel od modelu 2v1 majú kĺb vždy len na jednom segmente, nabíjačka sa tak dá nastavovať menej variabilne a nie je možné ju otvoriť úplne do roviny.

Pri pokuse o takúto polohu vám vzniknú v podstate tri „schody“. Tie nebránia v používaní na plocho, akurát to nie je tak efektné ako pri modeli 2v1 a nenabijete Apple Watch, nakoľko pri takejto polohe je ich konektor zo spodnej strany. Ak je to pre vás prekážka, dokáže to plastová 3v1 nabíjačka Cubenest 310.

Konštrukcia

Obe nabíjačky majú pocitovo veľmi kvalitné, kovové telo s matnou farebnou úpravou. Kĺby oboch nabíjačiek sú až prekvapivo robustné.

Je to však pochopiteľné, keďže musia uniesť hmotnosť celého telefónu pri používaní na štýl držiaku. Robustnosť je synonymom oboch nabíjačiek celkovo, nikde nič nepraská, nevŕzga, ani náznak akejkoľvek vôle.

Prečítajte si tiež  Máš iPhone 7 Plus? Máš najvýkonnejší smartfón na svete!
Kĺby sú rozličné, 3v1 má 2 jednosmerné, 2v1 má obojsmerný kĺb, takže je možné ju otvoriť úplne na plocho | Zdroj: svetapple.sk

Všetky styčné plochu sú mäkčené jemnou tmavou gumou, niektoré segmenty ju majú aj na miestach, ktoré nevyhnutne neprichádzajú do kontaktu so žiadnym nabíjaným zariadením.

Mäkčená je aj biela plocha Magsafe nabíjačky, ktorá má uprostred ešte viac materiálu, ktorý tvorí taký akoby vyvýšený vankúšik pre iPhone. Pekný detail, ktorý poteší.

Škoda len, že toto vyvýšenie nie je po celej ploche Magsafe nabíjačky. Po obvode Magsafe, pravdepodobne v mieste magnetov, je totiž mäkčená plocha v rovnakej výške ako kovové okraje.

Spočiatku som sa trochu bál, že pri odoberaní iPhonu zo stojana ho môžem poškriabať, nič sa však nestalo počas dvoch týždňov testovania, takže môj strach rýchlo opadol.

Magsafe nabíjacia plocha Cubenest S312
Magsafe nabíjacia plocha je mäkčená a uprostred mierne vyvýšená. | Zdroj: svetapple.sk

Oproti starším modelom je celá Magsafe nabíjacia plocha vyvýšená, vďaka čomu je možné pohodlnejšie nabíjať aj telefóny, ktoré majú vystúpenú ochranu fotoaparátu na kryte.

V predchádzajúcej verzii bola Magsafe nabíjacia plocha len jeden plochý štvorcový segment a pri niektorých, hlavne menších modeloch s výraznejšími krytmi bol problém telefón nasadiť.

Gumou potiahnutá je aj spodná strana segmentu, na ktorej nabíjačky pri polohe stojana stoja, takže sa nebudú šmýkať ani na hladkých povrchoch.

Unboxing

Pri preberaní produktu som od balenia nič extra neočakával, o to viac prekvapený som ale bol. Krabica pôsobí na nabíjačku slušne, nie je ale ničím extra výnimočná.

Veľké prakvapenie však pre mňa prišlo po otvorení, kde sa nachádza veľmi vkusne zabalené púzdro, v ktorom nájdete všetky súčasti balenia.

Obe nabíjačky prichádzajú s totožným cestovným púzdrom, ktoré poľahky pojme ako nabíjačku, tak aj kábel a adaptér. Púzdro je veľmi pekné s textilným povrchom a zatvára sa na zips.

20W nabíjací adaptér v balení má lesklý čierny povrch a je o poznanie ľahší ako originál od Applu, skoro som mal pocit, akoby bol oproti nemu „prázdny“. Pravdepodobne to súvisí s tým, že všetka elektronika potrebná pre nabíjanie je ukrytá v tele nabíjačky.

Tvarom a rozmermi sú však adaptéry identické. 60W kábel má 1 meter a je taktiež čierny, s textíliou na povrchu.

Nabíjačka prichádza v peknom a praktickom cestovnom púzdre. | Zdroj: svetapple.sk

Púzdro je o niečo väčšie ako by muselo byť, dá sa vďaka tomu však naplniť aj ďalšími vecami, a tak s nabíjačkou v podstate dostávate aj taký jednoduchý cestovateľský tech pouch.

Mne osobne sa tam vošla Cubenest nabíjačka, cestovný adaptér, 2m USB-C kábel na Macbook a menšia powerbanka.

Design

Spomínané hliníkové telo je pri 2v1 nabíjačke sivej matnej farby podobnej odtieňu Space Grey od Applu, pri 3v1 máte na výber z rovnakého sivého odtieňu alebo matnej čiernej. Farby pri oboch nabíjačkách dopĺňajú nabíjacie plochy, ktoré sú čisto biele a celé to vyzerá vynikajúco.

Obe nabíjačky sú jednoducho krásne. 3v1 je okrem čiernej farby dostupná aj v identickej sivej ako má 2v1. | Zdroj: svetapple.sk

Na tele sa okrem nabíjacích segmentov a kĺbov nachádza už len USB-C konektor, vedľa ktorého je malinká dióda. Tá svieti v pohotovosti na modro a pri nabíjaní na červeno.

Nemusíte však mať strach, nie je rušivá, svetlo z nej prakticky neuvidíte, ak sa nepozeráte priamo na ňu. Vo všeobecnosti sa za nás jedná o jednu z najkrajších nabíjačiek na trhu.

Prečítajte si tiež  iOS 11 tak, ako si ho prajeme!

Cestovanie s nabíjačkami Cubenest

A ako to vyzeralo s cestovaním s nabíjačkami v praxi? Ako som už spomenul, do púzdra som natlačil čo najviac ďalších drobností, aby som naplno využil jeho objem a to považujem za príjemný benefit.

Vo výsledku som skončil s tým, že cestujem s cestovným adaptérom, 2m USB-C to USB-C káblom a nabíjačkou Cubenest. Takto si nabijem iPhone, AirPods aj Apple Watch a keď potrebujem, adaptér s káblom využijem na dobitie MacBooku.

Cestovné púzdro je trochu väčšie (a samozrejme oveľa hrubšie) ako iPhone 15 Pro. | Zdroj: svetapple.sk

Snáď jedinou väčšou výhradou, ktorá plynie z mohutnej konštrukcie je vyššia hmotnosť – nabíjačky vážia 179g resp. 202g.

K tomu je ešte potreba pripočítať minimálne hmotnosť adaptéru a kábla, takže dokopy sa dostávame niekde tesne pod 250g bez púzdra. To je o niečo málo viac ako pravdepodobne váži váš iPhone.

Na druhú stranu, keby som využíval bežné nabíjačky na všetko čo potrebujem a zároveň chcem nabíjať všetky zariadenia naraz, musím ťahať tri rôzne káble a adaptéry, prípadne univerzálny adaptér s troma konektormi, a tie budú zrhuba rovnako ťažké.

S Cubenest S312 3v1 môžete nabíjať cez powerbanku aj 2 telefóny naraz. | Zdroj: svetapple.sk

Nabíjačka sa nijako výrazne neprehrieva a používal som ju aj s powerbankou priamo na letisku. Z jednej powerbanky a jednej nabíjačky som takto nabíjal hneď 2 iPhony.

Ten je už ale zase väčší a ťažší, takže miesto ani hmotnosť neušetrím a stále by sa mi motali 3 káble.

Nabíjačka Cubenest doma ako Magsafe stojan na iPhone

Zaradiť nabíjačky do čisto cestovnej kategórie by však nebolo úplne fér. Rovnako veľkú radosť mi robí aj doma na stole. Najmä 3v1 sa tam perfektne vyníma, kedykoľvek na ňu môžem čokoľvek prichytiť a nabíjať.

Nabíjačku Cubenest S312 3v1 rád používam ako stojan na doma. V tejto polohe nemá konkurenciu, oproti S211 2v1, však naopak nie je veľmi použiteľná, pokiaľ ju roztiahnete na plocho. | Zdroj: svetapple.sk

V praxi ju používam ako stojan na iPhone pre natáčanie návodov a Reels na Instagram a Tiktok, je veľmi praktická na videohovory, kedy si nemusím telefón stále o niečo opierať alebo pri varení, keď chcete mať recept priamo pred očami.

Taktiež poslúži aj v noci ako stojan pre Pasívny režim iPhonu. Jednoducho radosť mať doma takého pomocníka.

Kým jedna je neprekonateľná ako stojan, druhá zase vyhráva v plochej polohe. | Zdroj: svetapple.sk

Aj Cubenest S211 2v1 je možné použiť ako stojan, no nakoľko nemá stredný segment ako „nohu“, má oveľa menšie možnosti ergonomického nastavenia a na výšku sa od určitého uhla na ňu iPhone už ani nevojde.

Stále je to však lepšia poloha ako iPhone položený na stole, navyše pri otočení telefónu na šírku je uhol v podstate neobmedzený.

Aj Cubenest S211 2v1 je možné použiť ako stojan, je to však oveľa menej ergonomické. Uhol je obmedzený a nenabijete naraz Apple Watch aj iPhone, jej silná stránka teda zostáva nabíjanie na plocho. | Zdroj: svetapple.sk

Cena nabíjačiek Cubenest

Vzhľadom na vynikajúcu kvalitu prevedenia a taktiež perfektnú skladnosť je potreba počítať s mierne vyššou cenou oproti bežným bezdrôtovým nabíjačkám. Oficiálna cena Cubenest 3v1 u výrobcu je na Slovensku 99,99€ s DPH a cena Cubenest 2v1 je 82,99€ s DPH.

Mám skúsenosť s plastovými alternatívami za polovičnú cenu, ale musím povedať, že s nabíjačkami Cubenest sa nemôžu porovnávať. Je to o tom pocite, ako keď si chytíte MacBook a porovnáte ho s lacným plastovým notebookom inej značky.

TIP REDAKCIE: V čase písania recenzie (1.7.2024) však platí 30% zľava na obe nabíjačky na oficiálnom webe výrobcu s kódom LETO. To sa dostávame na cenu bežnú aj pre iných výrobcov, približne 69€ resp. 58€ a tu by som osobne už vôbec neváhal.

A pre tých, ktorým príde táto cena príliš vysoká má firma Cubenest aj plastovú nabíjačku 3v1, ktorá funguje na podobnom princípe, ale je vyrobená z plastu a stojí 65,99€ s DPH (cca 46€ po 30% zľave s kódom LETO).

Prečítajte si tiež  Apple sa vyjadril k závažným bezpečnostným pochybeniam vrámci iOS.

Technické údaje

 • 20W celkový output
 • 15W Magsafe pre iPhone a AirPods
 • 5W pre Apple Watch

Cubenest nabíjačka rozmery

 • Cubenest 3v1 (v*š*h) – 2,6 * 6,6 * 6,6 cm
 • Cubenest 2v1 (v*š*h) – 1,9 * 6,5 * 6,9 cm

Hmotnosť nabíjačiek Cubenest

 • Hmotnosť Cubenest 2v1 – 179g
 • Hmotnosť Cubenest 3v1 – 202g
 • Hmotnosť púzdra s nabíjačkou – 155g

Silné stránky nabíjačiek Cubenest

 • Nádherný dizajn
 • Super praktické a skladné
 • Robustné, kvalitné prevedenie
 • Neprehrieva sa toľko ako konkurencia
 • V balení cestovný obal, kábel a 20W adaptér
 • Vystúpená Magsafe nabíjačka pre nabíjanie telefónov s výraznejšími krytmi
 • Nabíja prakticky všetky zariadenia s bezdrôtovým nabíjaním (najmä 3v1 vďaka Qi segmentu)

Čo sa nám nepáčilo

 • Kovové okraje Magsafe nabíjačky by mohli byť tiež potiahnuté gumou
 • Relatívne vyššia cena
 • Vyššia hmotnosť

Záver

Myslím, že zhruntie mojej dvojtýždňovej skúsenosti s týmito nabíjačkami je pomerne jasné už z obsahu článku. Jedná sa o krásne zariadenie, ktoré radi používate, je super praktické a skladné a stalo sa niečím, čo používam každý deň.

Vďaka tejto nabíjačke som začal zodpovedne nabíjať ako hodinky tak aj AirPody, takže sa mi už nestáva, že by som narazil na vybitú baterku, keď ich potrebujem.

Doma na stole sú v podstate ozdobou, na ktorú môžete vždy len rýchlo „hodiť“, čo je potreba dobiť a na cestách sa vám stane neodlúčiteľným spoločníkom. Som z produktu nadšený a zaraďujem ho do svojej zbierky príslušenstva.cubenest Airpods

Cubenest s211 2v1 Magsafe nabíjačka nabije Airpods aj Apple Watch
Magsafe nabíjačka Cubenest S211 2v1 pojme iPhone a Apple Watch. Dokáže ale nabíjať aj Airpods. | Zdroj: svetapple.sk

A ktorú nabíjačku Cubenest si teda vybrať?

Obe sú skvelé a veľmi podobné, takže záleží od setupu vašich zariadení a ako často ich používate. Ja som siahol po Cubenest 3v1, nakoľko mi slúži aj ako krásny stojan pri natáčaní návodov na náš Instagram.

Avšak keby som sa mal rozhodovať len čisto racionálne, pravdepodobne by mi stačila nabíjačka 2v1, ktorá je zároveň menšia a ľahšia, čo je pri cestovaní výhoda a stále môže poslúžiť aj ako stojan (len to na IG nevyzerá tak dobre ako 3v1).

Cubenest S312 3v1 perfektne poslúži aj ako obyčajný stojan pre situácie, kedy sa proste hodí. | Zdroj: svetapple.sk

Vychádzam však z toho, že AirPods používam hlavne na telefonovanie a hudbu cez ne moc nepočúvam, takže ich nepotrebujem nabíjať každý deň a stačili by mi teda nabíjacie plochy dve.

Vo výsledku tak môžem skonštatovať to, čo často opakujem pri Apple zariadeniach. Ktorúkoľvek nabíjačku Cubenest si vyberiete, som si istý, že budete spokojní.

Neoľutujete a na tých pár desiatok eur navyše, ktoré ste zaplatili oproti nejakej lacnejšej nabíjačke rýchlo zabudnete. A pôjdem až tak ďaleko, že ak môžete, rovno si kúpte obe – jednu na cesty a tú druhú na doma.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Praktickosť
8.5
Design
10
Kvalita spracovania
10
WOW faktor
9
Cena
7.5
ZDROJPlatená spolupráca
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.
radost-doma-na-cestach-najlepsie-magsafe-nabijacky-cubenestNabíjačky Cubenest 2v1 a 3v1 sú krásne a veľmi kvalitné bezdrôtové Magsafe nabíjačky, ktoré okrem nabíjania niekoľkých zariadení naraz suplujú aj rôzne stojany a podstavce. Fungujú perfektne, vyzerajú skvele a vzhľadom na konštrukciu pravebodobne dlho vydržia. ODPORÚČAME.