Snapchat je v súčasnosti jedna z vôbec najpopulárnejších sociálnych sietí na svete. Instagram, Messenger, Facebook a Snapchat sú presne tie aplikácie, ktoré nesmú chýbať bežnému teenagerovi v telefóne. Ľudia túto sieť milujú, jej pointou je zachytávanie života na fotografie, neskôr sa to rozšírilo na video a dnes už na Snapchate funguje aj chat či Live video. Je to skrátka veľmi populárne. Spoločnosť dnes predstavila svoj nový produkt. Áno, sú to okuliare a stoja $130. Čo dokážu?

Spectacles

Nové okuliare, ktoré práve Snapchat predstavil sa nazývajú Spectacles, pokiaľ tušíš, že ide vôbec o prvý hardvérový produkt od tejto spoločnosti, tušíš správne. Historicky sa aj populárna sociálna sieť po prvý krát pustila do výroby niečoho zaujímavého, čo môžu jej používatelia milovať. Začala predávať okuliare. Tie samozrejme nie sú úplne bežné. Zásadný rozdiel oproti tým, ktoré používaš je v tom, že na svojom boku majú malú video kameru a tá je schopná na jednoduché klepnutie natočiť klasický, 10 sekundový záznam.

- Reklama -

Dobre, určite si povieš, to je síce pekné ale čím je to odlišné od videa natočeného na bežný telefón? Jediný rozdiel, ktorý uvidí aj užívateľ je v tom, že video natočené cez tieto zaujímavé okuliare nebude mať klasický obdĺžnikový formát, ale ponúkne kruhový záznam. Ten by mal byť v podstate Fisheye, čo znamená, že bude dôverne napodobňovať GoPro. To samo o sebe znie celkom zaujímavo, pred tým, ako by sme si ale vôbec niečo takéto zakúpili by sme si to asi radi odskúšali. Tento záznam je následne zaslaný bezdrôtovo do mobilného telefónu, a aplikácie Snapchat, ktorá umožňuje pracovať s ním aj naďalej (pridávaním filtrov, kreslením či pridávaním textov).

Tento zaujímavý produkt okrem toho, že ponúka zaujímavé možnosti, ešte aj zaujímavo vyzerá. Nemusí síce padnúť úplne každému, ale bláznivý Snapchater nové Spectacles určite neodmietne. To, či je cenovka $130 prehnaná alebo je úplne v poriadku už asi radšej posúď sám. Na teraz nevieme ani presne to, kedy budú dostupné. Vieme, že by to malo byť niekedy na jeseň tohto roka a dostupné budú len v obmedzených počtoch. To aby spoločnosť dopredu zistila, či o takýto produkt bude vôbec záujem. Neskôr by samozrejme mali pribudnúť aj okuliare s iným dizajnom, na to celé ale musí odpovedať trh. Práve to je meradlo toho, či to Snap INC. zabalí ešte pred masovou výrobou alebo sa pustí týmto smerom ďalej. Na nás to pôsobí minimálne zaujímavo a keďže asi všetci v redakcií Snapchat používame, radi by sme si to vyskúšali na vlastnej koži!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.