Na svete sú vždy dve skupiny ľudí. V tomto prípade je prvá skupina tých, ktorí iPhone nenávidia, no a druhá skupina sú ľudia, ktorí ho milujú. Tí čo ho nenávidia tvrdia, že ich smartfóny majú oveľa vyšší výkon ako iPhone, a to za podstatne nižšiu cenu. Tí čo ho milujú ale argumentujú, že Apple má tak dokonalo zladený SW a HW, že ho jednoducho nemôže poraziť ani silnejšia konkurencia. V rovine teórií by obe tieto možnosti dávali zmysel, no vyhrať môže len jedna strana, aká je teda prax?

iPhone 7 vs. Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 je zariadenie, ktoré získalo behom niekoľkých dní vo svete pomerne dosť negatívnu popularitu, keď sa na internete rozmohli pomerne nepríjemné informácie o tom, ako zariadenia po celom svete vybuchujú. V Samsungu si vytrpeli aj veľmi veľa nepríjemných vtipov, ktoré boli na ich spoločnosť adresované. Štart novej vlajkovej lode skrátka nevyšiel a dostal podobný výsmech, ako keď dva roky dozadu vyštartoval nový iPhone 6 Plus, ktorý človek hravo ohol bez toho, aby sa nejako extra namáhal.

Tento rok ale zožal úspech aj iPhone, našťastie nie preto, že by sa ohýbal alebo by jeho batéria skrátka explodovala. Získal ho preto, že neponúka 3,5mm audio jack. To je asi jediná vec, ktorá mu zvykne byť vyčítaná. Ináč je telefón pomerne dobre hodnotený, či už novinármi alebo veľkými médiami. Ako teda obstojí v priamom porovnaní s jeho aktuálne asi najväčším konkurentom? Ešte pred tým, ako sa pustíme do testovania by sme radi podotkli, že je celkom škoda, že v teste nie je iPhone 7 Plus, ale len iPhone 7. iPhone 7 Plus ponúka o 1GB pamäte RAM navyše a tak je pravdepodobné, že by bol ešte rýchlejší, neteoretizujme ale, poďme rovno na to!

Test - svetapple.sk

Test

Test ukázal presne to, čo asi každý jeden z nás očakával. Áno, nie je to už žiadne veľké prekvapenie, iPhone 7 proste vyhral. Aj napriek tomu, že má o polovicu menšiu operačnú pamäť a na papieri podstatne slabší procesor nechal svojho súpera v dosť ďalekom závese. Zo začiatku dokonca Samsung vyhrával, animácie na spúšťanie aplikácií má nastavené trošíčku rýchlejšie ako Apple, všetko sa to ale po pár sekundách vyrovnalo a iPhone sa dostal do vedenia, ktoré mu ostalo až dokonca. Samsung sa častokrát zasekol na náročnejších aplikáciach a preto mu to trvalo.

Prečítajte si tiež  iPhone 7 bude mega úspešný!

Tento test má až dve kolá, pričom v prvom kole prejdú telefóny spustením všetkých aplikácií, ktoré sú vybraté na ploche, no a v druhom kole sú opätovne spustené s tým rozdielom, že tento krát to ide podstatne rýchlejšie, keďže sú spustené na pozadí. Tak či onak, kým Samsung dokončil prvé kolo, iPhone 7 mal už dávno skončené to druhé, čo znamená, že právoplatne vyhral a drží si titul najrýchlejšieho smartfónu na svete. Tak čo, si preň rozhodnutý už aj ty?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.