Ak používaš iPhone, určite sa sem tam stane, že prídeš na niečo, čo buď iná platforma má a tá tvoja nie, prípadne skrátka niečo chýba, čo by si potreboval. Pri iPhone je to bežné, Android bežne ponúka funkcie, ktoré v iPhone nenájdeme, ale na druhú stranu je to na úkor našej bezpečnosti. Nevadí, dnes ti ukážeme funkciu, ktorá s bezpečnosťou nemá absolútne nič, no zaručene by si ju ocenil aj ty. Dokonca ju ponúka aj samotné Apple, ale len pre iPad, nie pre iPhone o čo teda ide?

Picture in picture

Je dosť možné, že funkciu Picture in Picture poznáš aj ty. Je to jednoduchá možnosť, ako sledovať video na ploche a popri tom robiť ešte aj niečo úplne iné na tvojom iPade. Tento tablet sme nespomenuli náhodou, pretože funkciu podporuje. iOS 9 a 10 už podporu prinášajú, ale na iPhone, kde je rovnako dôležitá, sa akosi zabúda. Predstav si modelovú situáciu ako sleduješ video na YouTube a zrazu ti niekto napíše správu. V prípade, že mu chceš odpísať, prípadne sa prepnúť do inej aplikácie, musíš video vždy ukončiť a to môže byť pri najmenšom otravné.

- Reklama -

Sám viem o čom hovorím, možno by len stačilo priniesť novú funkciu do operačného systému, ktorá by všetko vyriešila. Dokonca nie vždy potrebuješ sledovať video. Niekedy chce človek len napríklad počúvať hudbu na pozadí aj keď pravda, že to sa dá aj ináčto ale nie je dôležité. Niekedy skrátka človek chce vrámci multitaskingu robiť dve veci naraz na jednom iPhone. Čo sa týka videa, nie je to zatiaľ možné. Apple sa odvoláva a vyhovára na to, že displeje neposkytujú takú veľkosť a také možnosti, ako tie na iPadoch ale to vôbec nie je pravda. iPhone 7 Plus má 5,5″ a je veľký skoro rovnako ako menšie tablety. Nič podobné by mu teda určite neuškodilo a sme si istí, že podobná funkcia by nevadila ani tým, čo majú menší 4,7″ model.

Picture in picture - svetapple.sk

Pravda je skôr taká, že Apple nechce hneď všetko použiť. Napríklad ako taký Dark Mode, ten príde až v aktualizácií iOS 10.3, hoci zmienky o ňom sa objavili už pred tým, ako bol iOS 10 dostupný pre bežných používateľov. Apple teda zbytočne čaká, a to čo tak potrebujeme nám dá až neskôr ako požadujeme. Z výsledku sme teda napokon spokojnejší, robí to psychologický efekt. No na druhú stranu je to od spoločnosti dosť zákerné.

Na priloženom videu krásne uvidíš, ako by mohla funkcia picture in picture fungovať na iPhone 6S Plus. Tento konkrétny model má nainštalovaný iOS 9 a samozrejme Jailbreak, bez ktorého by toto nebolo možné. Ak by to ale Apple pridalo do nejakej aktualizácie, prípadne by to bola súčasť iOS 11, určite by sme sa nehnevali!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here