Výrobca procesorov MediaTek nám v dnešnom videu dokázal, že výkon, ktorý sa v súčasnosti nachádza v jeho najnovšom procesore, zahanbí akéhokoľvek iného výrobcu čipov do mobilných zariadení. Vďaka jeho novému procesoru, ktorý ma 8 jadier a 64- bitovú architektúru je totiž možné natáčať FullHD videá aj v 480FPS, čo sa rovná spomaleniu 1/16!

Apple a jeho 240 FPS

Apple sa v súčasnosti chváli tým, že jeho iPhone 6 dokáže natáčať videá v spomalení až 240FPS. To znie na prvý pohľad síce dobre, no skutočnosť je taká, že podobné video je možné natáčať len v rozlíšení HD a teda 720p. To by nebol až taký problém keby, toto rozlíšenie nebolo konvertované z omnoho nižšieho rozlíšenia a tak je kvalita slow-mo videí pomerne nízka. Ostatní výrobcovia totiž pri podobnom spomalení ponúkajú FullHD a MediaTek posunul latku ešte vyššie!

- Reklama -
iPhone 5S - svetapple.sk
iPhone 5S – svetapple.sk

480 FPS pri FullHD

Nový procesor od MediaTeku dokazuje, že smartfóny pomaly ale isto dosahujú výkonnosť počítačov. Vďaka ôsmym jadrám a 64-bitovej architektúre (ktorú ako prvý predstavil Apple) dokáže natáčať video v rozlíšení FullHD so spomalením až 1/16, a teda 480 FPS. Podobné spomalenie ponúkajú profesionálne kamery za tisíce EUR a existencia tohto procesora naznačuje, že to možno bude skorá realita aj našich smartfónov.

MediaTek sa tento úspech pokúsilo zaznamenať na vydarené video, kde je natáčaný cyklista, ako predvádza “akrobatické kúsky” na svojej BMX a spomalenie je naozaj vynikajúce. To, kedy niečo podobné uvidíme aj v smartfónoch (zo začiatku zrejme len v tých s Androidom) je v súčasnosti otázne. Vzhľadom na rýchly vývoj to však bude už čoskoro!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.