iPhone v modeloch 11 a 11 Pro ponúka slušný akumulátor. V starších verziách to už bolo horšie. Navyše ak má nízku kapacitu (vekom a opotrebovaním), je to veľký problém. Pozrite sa na 4 dôvody, prečo vaša baterka v iPhone nefunguje tak, ako by mala a ako to môžete ovplyvniť.

4Čakáte, kým je baterka úplne vybitá.

4 dôvody, prečo baterka v iPhone stráca životnosť.

Používatelia robia v tomto smere jednu veľkú a zásadnú chybu. iPhone používajú na jedno nabitie prakticky dovtedy, dokým môžu. O tom, že by mali doplniť “šťavu” zvyčajne začnú uvažovať až vtedy, keď má batéria jednociferné (červené) číslo a to nie je správne.

Zásadne to ovplyvňuje životnosť akumulátora. Samozrejme, v tomto prípade by nám mala technológia slúžiť, nie byť našim pánom. Každopádne sa môžete naučiť vaše zariadenie nabíjať vtedy, keď sa nabíjať dá.

Ak chcete aby vám baterka vydržala čo najdlhšie, nenabíjajte iPhone, keď má už len 5%. Skúste ho dať do siete povedzme pri 25%. Určite urobíte lepšie. Samozrejme, nie vždy to je možné a to je úplne v poriadku. Niekedy skrátka nestihneme nájsť nabíjačku včas a telefón sa úplne vybije.

Je to bežná vec a zariadeniu to nič neurobí. Pokiaľ ale každý deň vyberáte telefón so 100% a zapájate ho vtedy keď nemá už ani 10%, určite to neveští do budúcnosti nič dobré. % batérie v nastaveniach vám začnú prudko ubúdať a vy sa tomu ani nebudete stačiť čudovať.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here