Inteligentné hodinky z dielne Applu disponujú niekoľkými skrytými funkciami, presne tak, ako ďalšie produkty tejto spoločnosti. Do dnešného dňa sa prvým užívateľom podarilo objaviť hneď niekoľko vecí, o ktorých sa Apple príliš nezmieňovalo, no predsa len fungujú a spríjemňujú, prípadne zjednodušujú používanie hodiniek Apple Watch.

1. Funkcia

Screenshot môžete na hodinkách vytvoriť veľmi jednoducho a intuitívne. Stačí totiž, aby ste stlačili digitálnu korunku a bočné tlačidlo na hodinkách. Takto sa vytvorí screenshot, s ktorým už môžete nakladať podľa svojich potrieb.

- Reklama -

2. Funkcia

Apple Watch vám umožnia rýchle prepínanie medzi dvoma aplikáciami. Medzi nimi sa môžete prepnúť rýchlo pomocou dvojitého stlačenia digitálnej korunky. Keď tento proces zopakujete, hodinky sa vrátia naspäť tam, kde ste boli pôvodne. Vďaka tomuto sa môžete rýchlo prepínať medzi aplikáciami bez toho, aby ste sa museli pohybovať po menu.

3. Funkcia

Hodinky podporujú Handoff, no na rozdiel od iPhonu a Macu, Handoff tu nefunguje len keď má užívateľ otvorenú nejakú aplikáciu. U hodiniek totiž stačí, aby sa vám na nich zobrazilo upozornenie a to si môžete následne pozrieť na obrazovke svojho iPhonu. Toto navyše funguje aj v prípade, že aplikácia pre iPhone nemá zabudovanú podporu pre funkciu Handoff. Tá je inak podporovaná na iOS 8 a OS X Yosemite.

4. Funkcia

Vďaka technológii Force Touch môžete odhaliť jednu novú funkciu v aplikácii Hudba. Stačí, aby ste pritlačili na displej a na ňom sa následne objaví možnosť streamovať hudbu do Apple TV alebo bezdrôtových reproduktorov pomocou AirPlay. Hudbu tiež môžete začať streamovať na svoj iPhone.

Force Touch AirPlay

5. Funkcia

Výdrž batérie je u hodiniek Apple Watch veľmi špecifická záležitosť. Ak však chcete vedieť, aký je jej stav, potom si ho môžete pozrieť v sekcii Glances. Tú vysuniete pohybom prstu smerom nahor. Okrem možnosti skontrolovať stav batérie tu máte možnosť manuálne aktivovať režim Power Reserve Mode, ktorý šetrí batériu tým, že obmedzí funkcionalitu hodiniek. V sekcii Glances sa nachádza aj Control Center, v ktorom si môžete rýchlo vypnúť alebo zapnúť režim Lietadlo, režim Nerušiť, stlmiť zvuky alebo vyvolať cinknutie na telefóne v prípade, že ho neviete nájsť. Teda, s pomocou hodiniek môžete spraviť to, na čo sa doteraz používali telefóny vašich kolegov, priateľov, rodiny alebo iných ľudí vo vašom okolí.

Zdroj: MacRumors

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.