Spoločnosť Apple sa už čoskoro chystá osviežiť ponuku bezdrôtových slúchadiel. V tomto roku by sme mali vidieť hneď niekoľko modelov AirPods, spomedzi ktorých si bude vedieť vybrať doslova každý. Okrem cenovo nižších modelov sa môžeme tešiť aj na prémiové AirPods Max, ktoré sa po rokoch dočkajú aktualizácie.

Plány spoločnosti Apple potvrdil aj známy analytik Jeff Pu, ktorý sa špecializuje na jej dodávateľský reťazec. V jednom zo svojich príspevkov potvrdil, že Apple by mal ešte v tomto roku uviesť na trh cenovo dostupnejšiu verziu svojich populárnych slúchadiel AirPods.

Za montáž nových modelov slúchadiel by mala byť zodpovedná spoločnosť Foxconn, ktorá je dobre známa z dodávateľských radov giganta z Cupertina. Očakáva sa, že produkcia sa rozbehne v jednej z indických tovární v poslednom kvartáli tohoto roka.

Základné AirPods 4. generácie dorazia v dvoch verziách

K tomuto tvrdeniu sa pripojil aj Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý informoval, že štvrtá generácia základných slúchadiel AirPods bude pozostávať z dvoch modelov.

Tieto verzie by mali priniesť niekoľko vylepšení vrátane nového dizajnu pre lepšie prispôsobenie sa uchu, zvýšenej kvality zvuku a modernizovaného nabíjacieho puzdra s USB-C konektorom.

AirPods 3
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Model strednej triedy by mal navyše ponúkať funkcie ako aktívne potlačenie hluku a integrovaný reproduktor pre lokalizačnú službu Find My. Tieto novinky spoločnosť Apple zaviedla v prípade vyššej rady AirPods Pro.

Zatiaľ však nie je oficiálne potvrdené, či sa lacnejšie AirPods a základný model štvrtej generácie vzťahujú na ten istý produkt. To všetko sa dozvieme až pri samotnom predstavení, ktoré prebehne koncom roka.

Čo prinesie druhá generácia AirPods Max? 

Od predstavenia najvyššej rady AirPods Max prešli už takmer 4 roky, čo zo slúchadiel robí najočakávanejšhieho adepta na upgrade. Nová verzia AirPods Max by mala byť predstavená v rovnakom časovom rámci, a teda vo štvrtom kvartáli roku 2024.

Hlavnou novinkou týchto slúchadiel bude pravdepodobne USB-C nabíjací port, pričom sa tiež špekuluje o možnosti nových farebných variantov.

Po dizajnovej stránke by sme sa nemali dočkať takmer žiadnych zmien. Nie je sa však čo čudovať, keďže Apple je so svojim súčasným zariadením spokojný. Používateľov by však určite potešila aspoň o niečo nižšia cenovka či prepracovanejšie funkcie (napr. adaptívny režim).

AirPods Max v šedej Space Gray farbe
Zdroj: Unsplash / Simon Hrozian

Tieto predpovede naznačujú, že Apple sa snaží rozšíriť svoju ponuku audio produktov a prispôsobiť ich širšiemu spektru zákazníkov. Okrem toho zároveň aktualizuje existujúce modely s cieľom udržať krok s najnovšími technologickými trendmi. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás výrobca v nasledujúcom období nachystá.

Prečítajte si tiež  JBL Tour Pro 2 sú ako AirPods s dotykovým displejom. Kúpite ich za výhodnú cenu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -