Počas posledných rokov výrazne klesla cena GB. Kým kedysi sme si kupovali 100 GB pevné disky za astronomické čiastky, dnes za rovnakú sumu dostaneme 2 či dokonca 3 terabajty. To však zdá sa nestačí a spoločnosť Seagate posúva levely! Predstavila totiž pevný disk, ktorého kapacita je presne 8TB s tým, že cena jedného bude len 270 $. To už znie ako iná káva!

20ks

Spoločnosti Seagate sa podarilo stlačiť cenu dát ešte nižšie a vyvinula svoj najnovší pevný disk, ktorého vnútorná kapacita predstavuje 8 TB. Disk dosahuje rýchlosti 150 mb/s pri bežných 5900 otáčok za minútu. Predáva sa za 270 $, čo je naozaj vynikajúca suma. Tak ako sa však dalo predpokladať aj tento pevný disk má svoje „ale“ a tým „ale“ je jeho kúpa. Totiž spoločnosť neponúka na predaj jeden kus disku ale jedine balenie, v ktorom nájdete hneď 20 diskov za 5 335 $. Každopádne stále ide o vynikajúcu cenu nemyslíte?

- Reklama -
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.