Spoločnosť MetaMask varuje verejnosť pred početnými phishingovými útokmi zameranými na používateľov zariadení od spoločnosti Apple. Istému Domenicovi Lacovonemu nedávno zavolalo neznáme číslo.

Po tom čo ho zdvihol nadobudol pocit, že mu volajú priamo z Apple. Nebola to však pravda. Netrvalo dlho, a behom niekoľkých sekúnd prišiel tento muž o NFT obrázky v hodnote viac ako pol milióna dolárov!

Domenic najskôr dostal niekoľko správ, v ktorých ho žiadali, aby si obnovil heslo Apple ID. Volajúci mu uviedol, že v Apple zaznamenali pokus o podvod a tak sa ho snažil „ochrániť“. Hovor bol identifikovaný ako Apple Inc. s číslom spojeným s internetovým obchodom spoločnosti Apple. Aj preto mu Domenic dôveroval a prijal ho.

Všetko bolo do dvoch sekúnd preč 

Osoba na druhej strane telefónu povedala, že jeho účet bol z bezpečnostných dôvodov zablokovaný a že potrebuje jednorazový kód, ktorý mu spoločnosť Apple poslala do iPhonu, aby sa uistila, že je vlastníkom účtu. Iacovone im ho bez väčšieho váhania nadiktoval. No a to bola veľmi drahá chyba.

Len o dve sekundy neskôr bola jeho peňaženka s kryptomenami úplne prázdna. Odhaduje sa, že NFT obrázky a kryptomeny, ktoré v nej mal uložené, mali v danom momente hodnotu cca 650 000 dolárov.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Zlodej teda Domenica oklamal a získal prístup do jeho iCloud účtu. No a keďže aplikácia MetaMask ukladá svoje súbory práve do služby iCloud, nebolo príliš ťažké všetky potrebné dáta ukradnúť. Napriek dvojfaktorovej autentifikácii prišiel Domenic o poriadny balík peňazí. Aj preto MetaMask dodáva nasledovné:

„Nikdy s nikým nezdieľajte overovacie kódy. Chráňte svoje informácie, nezdieľajte svoje telefónne číslo ani osobný e-mail. Informácie o volajúcom sa dajú ľahko podvrhnúť. Spoločnosti ako Apple vám nikdy nezavolajú,“

Skúšali už na vás niekedy pishingový útok? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -