Francúzsko chce rapídne zvýšiť počet elektromobilov, ktorý mu jazdí po cestách. Krajina apeluje najmä na podniky, ktoré disponujú veľkými flotilami vozidiel. Podľa najnovších informácií, o ktoré sa postaral portál Autoviny, vo francúzskych zákonoch nastali zmeny, v rámci ktorých sa počíta s prísnymi sankciami pre tých, ktorí nebudú dodržiavať nové normy.

Zákony, ktoré vstúpili do platnosti ešte v roku 2019 pod názvom Loi d’Orientation des Mobilités (Lom), stanovujú, že flotily vozidiel nad 100 jednotiek (okrem taxislužieb a požičovní) musia postupne zvyšovať podiel vozidiel s nízkymi emisiami. Napriek tomu, že je to krásna ambícia, do dnešného dňa spĺňa prísne požiadavky iba 40 % spoločností pôsobiacich vo francúzsku.

A keďže je výsledok dosť slabý, tamojší zákonodarcovia plánujú zaviesť ešte prísnejšie regulácie, vrátane zníženia povolenej emisie z 50 gramov na kilometer na 20 gramov.

V praxi ide o tak prísne opatrenie, že mu nevyhovuje ani množstvo plug-in hybridov a podniky budú musieť zahájiť takmer úplne prechod na elektromobily, čo pochopiteľne nemusí vyhovovať každému.

Politici sú presvedčení, že vďaka ich snahám sa podiel elektromobilov zvýši do roku 2027 až do 50 %, do roku 2030 až do 80 % a do roku 2032 až do 95 %.

Pokiaľ totiž podnikatelia nevyhovejú podmienkam vlády, budú im hroziť vysoké sankcie, až do výšky 5 000 eur za jedno nevyhovujúce vozidlo. A to určite nikto nebude chcieť riskovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Xiaomi SU7 má kritické problémy. Čínske Porsche v ich dôsledku niekoľkokrát havarovalo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -