V piatok večer sa rozhodlo niekoľko stoviek obyvateľov mesta New York, že vyrazia do ulíc aby vyjadrili svoj nesúhlas s rozhodnutím najvyššej rady o neudelení trestu dôstojníkovi New Newyorskej polície, ktorý 17. júla tohto roka uškrtil pri zatýkaní muža menom Eric Gerner. Obyvateľom sa toto rozhodnutie nepáčilo a rozhodli sa vytvoriť protest, ako sa patrí. Hádajte, kde začali! 

Protest v Apple Store? Žiaden problém!

Celý protest začínal na 5th Avenue, a teda na mieste, kde leží ikonický Apple Store. Okolo 18:35 a 18:50 tamojšieho času vstúpilo obrovské množstvo protestujúcich do Jablkového obchodu. Podľa všetkých informácií počas tohto protestu (15 minút v obchode) nedošlo k žiadnym výtržnostiam, poškodeniu či odcudzeniu zariadení. Celého protestu sa zúčastnil aj redaktor Reuters Robert MacMillan, ktorý všetko zdokumentoval. Na fotografiách môžme dokonca vidieť aj protestujúcich, ktorí si ľahli na dĺžku tohto obchodu. Samozrejme, že sa nezabudlo ani na otázku, prečo vlastne Apple Store. Odpoveďou je, že ide o veľkú sklenenú budovu, čo je miesto pre protest doslova ideálne. Po tom, čo všetci protestujúci vyšli z ikonického Apple Store zamierili si to aj do iných obchodov. My musíme povedať, že šlo o naozaj skvelý nápad, ako upozorniť na daný problém po celom svete! Nestáva sa totiž každý deň, že si to do Apple Store namieria ľudia s obrovskými transparentmi.

Prečítajte si tiež  Takto predávajú najväčšie spoločnosti sveta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.