Približne pred rokom sa na internete objavila chyba v systéme iOS, kedy poslanie alebo prijatie určitej kombinácie arabských znakov spôsobilo zamrznutie, dočasné zablokovanie aplikácie iMessage či reštart zariadenia.Tento problém už bol opravený, no dnes tu máme iný spôsob, ako vytvoriť podobné problémy.

Webová stránka

Tento krát sa na internete objavila stránka, ktorá spôsobí pád Safari na tvojom iPhone alebo na Macu, ale dokonca “funguje” aj na vyradenie Chromu na Windowse(Android našťastie nemáme, preto nevieme povedať či aj tam). Postup je v celku jednoduchý. Stačí navštíviť stránku CrashSafari.com a po jej načítaní dôjde k zamrznutiu a vypnutiu tvojho prehliadača kvôli načítaniu určitej stránky.

- Reklama -
iPhone-Safari-pád - SvetApple
iPhone-Safari-pád – SvetApple

Riešenie

Bohužial, aby si problém vyriešil, musíš reštartovať tvoj Mac, prípadne ukončiť proces Chrome na Windowse. Na iOS môže automaticky dôjsť aj k reštartovaniu zariadenia, práve kvôli skriptu, ktorý beží na spomínanej stránke. Skript spolu s webstránkou ti naštastie nič nepoškodia. Ide len o nevinné  “crashnutie” webového prehliadača.

Skrátené URL

Ide síce o nevinný žart, ale je to naozaj nepríjemné. Tento žart sa na sociálnych sieťach šíri pomerne rýchlo a možno si povieš, prečo by niekto klikal na tak jasne “chybnú” adresu. Odpoveď je veľmi ľahká. Ten čo ťa chce nanevať väčšinou použije skracovacie linky ako napríklad bit.ly či tiny.url, takže vlastne ani nevieš, čo ťa čaká.

Môže ti to poškodiť iPhone ?

Nie! Opäť zdôrazňujeme, že nejde o nič škodlivé, len to môže na nejaký čas obmedziť tvoj iPhone, Mac či PC v normálnom fungovaní. Preto ide skôr o podlý “žartík” ako o cielenú poruchu.

Stránka funguje na JavaScripte, ktorý vyvolá opakované spustenie rozhrania HTML5 History niekoľkotisíckrát po sebe, čo Safari ani Chrome nedokáže spracovať a dôjde tak k jeho zamrznutiu. Zbaviť sa tohto rozhrania je pritom nemožné, pretože ide o dôležitú súčasť mnohých moderných webových stránok, zvlášť tých zahraničných.

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here