4ka, ako prvý mobilný operátor na Slovensku, spustila komerčnú prevádzku 5G siete ešte v roku 2019 v časti Banskej Bystrice a tento rok pokryla svojou 5G sieťou v pásme 3,7GHz mesto Trnava, pričom dlhšie je 5G dostupné aj v Bratislave.

Od dnes môžu výhody 5G siete využívať už aj zákazníci 4ky v Nitre.

„Nitra je v poradí štvrtým veľkým mestom, v ktorom môžu naši zákazníci využívať výhody najmodernejšej 5G siete, do ktorej sme investovali značné technické a finančné prostriedky. Naše vysielače v Nitre a iných lokalitách využívajú tú najnovšiu Massive MIMO technológiu, ktorá umožňuje pripojiť ešte viac zariadení a ešte vyššími rýchlosťami internetu.“ – hovorí Patrik Kollaroci, riaditeľ pre mobilné služby 4ka.   

Ďalej dopĺňa „Pri 5G dosahujeme teoretické maximá až do 600 Mb/s pri použití 40MHz širokého pásma. Zároveň sme upgradovali aj technológiu 4G, ktorá teraz dosahuje vo vybraných lokalitách na podporovaných zariadeniach rýchlosti až do 290 Mb/s. Profitovať tak zo zrýchlenia internetu môžu všetci naši zákazníci,“

Čo potrebujeme pre využívanie 5G siete 4ky

  1. Byť v pokrytí 5G sieťou, ktorá je dostupná v Bratislave, Trnave, Nitre a časti Banskej Bystrice
  2. Smartfón s podporou 5G v sieti 4ky
  3. Povolené 5G v nastaveniach mobilného telefónu
  4. 5G je dostupné aj v zahraničí v desiatkach krajín

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple diskriminuje slovenského operátora 4ka. Kým nenakúpi tisíce iPhonov, nezapne mu 5G sieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -