4ka, ako prvý mobilný operátor na Slovensku, spustila komerčnú prevádzku 5G siete ešte v roku 2019 v časti Banskej Bystrice a tento rok pokryla svojou 5G sieťou v pásme 3,7GHz mesto Trnava, pričom dlhšie je 5G dostupné aj v Bratislave.

Od dnes môžu výhody 5G siete využívať už aj zákazníci 4ky v Nitre.

- Reklama -

„Nitra je v poradí štvrtým veľkým mestom, v ktorom môžu naši zákazníci využívať výhody najmodernejšej 5G siete, do ktorej sme investovali značné technické a finančné prostriedky. Naše vysielače v Nitre a iných lokalitách využívajú tú najnovšiu Massive MIMO technológiu, ktorá umožňuje pripojiť ešte viac zariadení a ešte vyššími rýchlosťami internetu.“ – hovorí Patrik Kollaroci, riaditeľ pre mobilné služby 4ka.   

Ďalej dopĺňa „Pri 5G dosahujeme teoretické maximá až do 600 Mb/s pri použití 40MHz širokého pásma. Zároveň sme upgradovali aj technológiu 4G, ktorá teraz dosahuje vo vybraných lokalitách na podporovaných zariadeniach rýchlosti až do 290 Mb/s. Profitovať tak zo zrýchlenia internetu môžu všetci naši zákazníci,“

Čo potrebujeme pre využívanie 5G siete 4ky

  1. Byť v pokrytí 5G sieťou, ktorá je dostupná v Bratislave, Trnave, Nitre a časti Banskej Bystrice
  2. Smartfón s podporou 5G v sieti 4ky
  3. Povolené 5G v nastaveniach mobilného telefónu
  4. 5G je dostupné aj v zahraničí v desiatkach krajín

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -