Do sveta kryptomien nás po dlhšej dobe opäť vtiahol Bitcoin, ktorého hodnota stúpla o viac ako 150 % v priebehu jedného roka a dosiahla vrchol na úrovni 70 000 $. Ako sa však ukazuje, nie všetci sa nechali strhnúť nadšením. Jim Rogers, známy investor a obchodník s komoditami, ako sú striebro a zlato vrhá na Bitcoin určité pochybností a skepticizmus. Informuje o tom portál Bussinestoday.

Na nedávnom konkláve, ktoré usporiadal denník India Today, sa Rogers podelil o svoje názory a očakávania od najslávnejšej kryptomeny. Investor v prvom rade uviedol, že neočakáva, že krypto vydrží. Hovorí o tom, že pre niektorých ľudí bolo doterajšie obdobie rozprávkové, no v kryptomenách do budúcnosti nevidí žiadnu dlhodobú hodnotu.

Jim Rogers, ktorý je často pozývaný na rôzne diskusie, robí paralelu medzi Bitcoinom a každodennými komoditami a uvádza, že jednoznačne uprednostňuje hmotné aktíva. Pokiaľ investuje do budúcnosti, údajne dôveruje skutočným veciam, ktoré môžu ľudia používať a nie kryptomenám.

Podľa Rogersa nezáleží na tom, či je to ryža alebo cukor. Dodáva, že ryža vždy mala a vždy bude mať hodnotu. To isté ale nemôže povedať o Bitcoine.

Bitcoin údajne klesne na 0 €. Nebude mať žiadnu hodnotu

Bitcoin
Zdroj: Unsplash / Kanchanara

V nadväznosti na to Rogers uvádza svoje pochmúrne presvedčenie o tom, ako Bitcoin jedného dňa zmizne a klesne na nulu, pričom opäť zdôrazňuje, že hmotná komodita, ako napríklad cukor jedného dňa nezmizne a neklesne na nulu.

Napriek pôsobivej výkonnosti Bitcoinu a jeho ohlasovanému potenciálu zosadiť z trónu tradičné bezpečné aktíva, ako sú zlato a striebro, Rogers zostáva presvedčený, že sa to nestane. Podľa vlastných slov sa možno mýli a možno by mal pouvažovať nad predajom všetkých svojich aktív a naopak ich investovať Bitcoinu.

Naďalej, ale zdôrazňuje, že sám vidí, ako väčšina ľudí na svete rozumie zlatu a striebru, ale väčšina nerozumie Bitcoinu. Aj to je zrejme koniec koncov dôvod, prečo sa ani jedna kryptomena nenachádza v jeho portfóliu.

Vo svete, ktorý je čoraz viac obklopovaný digitálnymi menami, Rogersovo ostré varovanie poukazuje na nestálosť kryptomien a špekulatívnu bublinu, ktorá ich obklopuje. Zatiaľ čo Bitcoin naďalej fascinuje finančný svet svojím dramatickým vzostupom, hlas skúsených investorov, ako je Rogers, slúži ako varovný prst, ktorý nám pripomína prirodzené riziká a neistoty, ktoré sú spojené s týmto typom investícií.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 stráca na hodnote výrazne pomalšie, ako konkurencia a ako iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -