Na Slovenskom televíznom trhu došlo v posledných rokoch ku niekoľkým zásadným zmenám. Ako informuje Korzár Košice, už čoskoro to bude pokračovať zrušeným známej východoslovenskej televíznej stanice.

Konkrétne išlo o košickú mestskú televíziu s názvom TelKE, ktorá ukončí svoje niekoľkoročné vysielanie v júni 2024. Podľa portálu je hlavným dôvodom šetrenie a rozpočtové provizórium, v ktorom sa aktuálne Košice nachádzajú.

Košická mestská televízia začala vysielať pred šiestimi rokmi. Patrila pod mestský podnik Košické kultúrne centrá – K 13 a pravidelne prinášala spravodajstvo a publicistiku z mesta a jeho okolia. TelKE bola dostupná pre desaťtisíce Košičanov, ale aj ľudí z celého Slovenska.

V televízii pracovalo celkovo desať ľudí s trvalým pracovným pomerom, pričom siedmi z nich budú prepustení. Zvyšní traja zamestnanci by mali naďalej pracovať v podniku K 13.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Telekom masívne rozširuje svoju 5G sieť. Po novom ju chytíte aj v týchto mestách a obciach
Môže ťa zaujímať
- Reklama -