Obchodovanie na internete predstavuje pre firmy obrovskú príležitosť, no taktiež plnenie určitých zodpovednosť. Pekným príklad je známy e-shop Shein, ktorý je aj medzi Slovákmi mimoriadne obľúbený. Ako však informuje portál Openiazoch, táto platforma čelí zvýšenej regulácii zo strany Európskej komisie.

Cieľom tohto kroku je zabezpečiť, že platformy ako Shein budú lepšie chrániť svojich zákazníkov, vrátane neplnoletých. Na základe popularity tohto internetového obchodu, ktorý mesačne navštívi viac ako 45 miliónov Európanov, bol Shein zaradený do kategórie veľkých online platforiem (VLOP) podľa aktu o digitálnych službách. Nachádza sa tu napríklad aj známy Alliexpres či technologickí giganti ako Apple, Google alebo Amazon.

S tým však prichádzajú aj určité povinnosti, ktoré musí spoločnosť splniť najneskôr do augusta 2024. V opačnom prípade môže mať veľký problém.

Shein musí dodržiavať nové pravidlá a povinnosti 

Medzi nové pravidlá a povinnosti patrí napríklad prísnejší dohľad nad ilegálnymi produktmi, zlepšenie ochrany práv spotrebiteľov a zvýšenie transparentnosti podnikových procesov.

V praxi to znamená, že Shein bude musieť vo väčšej miere venovať prevencii predaja falšovaného tovaru a nebezpečných produktov, ale aj zlepšeniu ochrany duševného vlastníctva.

Platforma bude tiež nútená prepracovať svoje používateľské rozhrania, algoritmy a obchodné podmienky tak, aby minimalizovala riziká pre zákazníkov.

Tieto kroky sú nevyhnutné na to, aby Shein mohol pokračovať vo svojej činnosti v Európskej únii bez právnych problémov.

Okrem iného, firma bude musieť systematicky analyzovať riziká šírenia nelegálneho obsahu, posilniť interné procesy a dokumentáciu, a pravidelne podstupovať nezávislé externé audity.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tim Cook chcel Stevovi Jobsovi darovať pečeň: Apple vedie už trinásty rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -