V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie stretávame s pojmom umelá inteligencia, ktorý postupne začína ovplyvňovať celý technologický priemysel. A zatiaľ čo niektorí túto novinku oceňujú, iní z nej majú vrásky na čele. Výnimkou nie je ani spoločnosť Alphabet, ktorá chystá pre svoj vyhľadávač Google zásadné novinky. Téme sa venoval portál 9to5google.

Podľa najnovších informácií má Google zaviesť úplne nový štýl zobrazovania výsledkov, ktorý výrazne ovplyvní jeho vlastná umelá inteligencia. Používatelia sa majú tešiť na oveľa vizuálnejší, zaujímavejší a osobnejší obsah, ktorý bude prispôsobený ich požiadavkám. Vďaka tomu by sme mali vyhľadávač používať ešte ochotnejšie, než doteraz.

Samotný Google nedávno dospel k názoru, že mladí používatelia, ktorí ho používajú, preferujú obrázky a videá. Ako uviedol senior viceprezident Google Prabhakar Raghavan, až 40 % mladých ľudí využíva radšej sociálne siete Instagram, alebo Facebook, keď sa chcú dozvedieť informácie o konkrétnej reštaurácii. Aj preto sa tomu bude musieť Google prispôsobiť.

The Wall Street Journal zverejnil správu, v ktorej píše, že Google by mal používateľom začať zobrazovať napríklad aj príspevky z vyššie spomenutých sociálnych sietí a doplní ich TikTokom. Rovnako by sme sa tu mali stretnúť s podrobnejšími výsledkami z diskusných fór, vďaka čomu budeme mať všetko „upratané“ na jednom mieste.

Zabije umelá inteligencia organickú návštevnosť z Google?

A aj keď toto môže vystrašiť niektorých prevádzkovateľov internetových stránok, ktorí sa spoliehajú na organickú návštevnosť z tohto zdroja, spoločnosť Google bude pri zavádzaní umelej inteligencie vo veľkom používať odkazy rovnako, ako to poznáme aj dnes.

Návštevnosť webov by teda klesnúť nemala, nakoľko pokročilé webové algoritmy budú schopné ponúknuť len časť informácie v náhľade. Ak sa bude chcieť používateľ dozvedieť viac, bude musieť otvoriť web.

To kedy sa vyššie opisovaných zmien dočkáme zatiaľ nevieme, no predpokladáme, že ich zavádzanie bude postupné. Zrejme sa s nimi stretneme už v dohľadnom čase, nakoľko Google hrá závod s časom (a spoločnosťou Microsoft, ktorej Bing začína čoraz viac prosperovať).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje vlastné GaN adaptéry. Budú menšie, ľahšie a výkonnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -