Aj na Slovensku sa stretávame s početnými hackerskými útokmi, ktoré sú zamerané na internetové stránky, prípadne služby. Ako informoval portál Živé.sk, útočníci si najnovšie vzali na paškál známeho TV operátora, spoločnosť Skylink. Spôsobili kompletný výpadok systémov, ktoré sa medzičasom podarilo obnoviť.

Satelitná služba informovala, že jej nefunguje web a ani zákaznícka zóna. Za všetkým mali stáť hackeri, ktorí využili takzvaný DDOS útok. Ten spočíva v tom, že sú na web nasmerované fiktívne požiadavky a návštevnosť, ktorá zahltí jeho servery.

Internetová stránka sa v takejto situácii môže spomaliť alebo úplne vypadnúť – keď nezvládne enormný nápor.

Skylink zdôraznil, že hackerom sa nepodarilo ovplyvniť televízne vysielanie ale iba webové stránky, zákaznícke systémy a aplikácie. Spoločnosť však všetkých svojich zákazníkov ubezpečila, že problémy napravila a prijala dodatočné ochranné opatrenia, aby mohla podobným situáciám v budúcnosti predísť.

Živé dopĺňa, že hackerský útok bol mimoriadne intenzívny no bližšie podrobnosti neposkytol. Zaujímavé je, že Skylink nečelil hackerom po prvýkrát. Podobná situácia sa odohrala aj v roku 2012.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na Slovensku skončila známa televízna stanica. Po novom roku ju už nenaladíte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -