Virtuálni operátori sa v poslednom období rozšírili aj na Slovensku. Možno ani neviete, že na našom území pôsobí Juro, ktorého poskytovateľom je Slovak Telekom. Ak ste však zákazníkmi tohto lacného operátora, máme pre vás skvelú správu. Po novom totiž jeho SIM karty začínajú podporovať super-rýchlu 5G sieť od Telekomu.

Kúpite si príslušenstvo pre iPhone či Apple Watch na Loopi. Zaplatíte aj cez Apple Pay a tovar vám bude odoslaný mimoriadne rýchlo. (Reklama)

Pokiaľ využívate Jura, prístup do siete by vám mal nabehnúť v priebehu niekoľkých dní. Pochopiteľne však musíte vlastniť zariadenie, ktoré ju podporuje. V prípade iPhonu je to aspoň model SE 2. generácie, prípadne 12 mini.

5G s Jurom chytíte vo viac ako 100 mestách a obciach na Slovensku 

Podpora a rozšírenie 5G siete od Telekomu na Slovensku
Zdroj: Slovak Telekom

Je dôležité zdôrazniť, že 5G sieť stále nie je na celom Slovensku, čo znamená, že sa môžu vyskytnúť lokality, kde nový benefit od virtuálneho operátora Juro nezužitkujete.

Dobrou správou ale je, že Telekom ku koncu roka 2022 dokázal pokryť až 34 miest a 83 obcí po celom Slovensku. Spoločnosť navyše stále pokračuje v rozširovaní super-rýchleho mobilného internetu.

Výhodné dátové balíčky

Ako sme už naznačili viackrát, Juro je v prvom rade lacný operátor. Okrem toho, že s ním môžete volať v SR a EÚ už od dvoch centov za minútu, rovnaká čiastka sa platí aj za každý prenesený megabajt v SR (v EÚ potom 5 centov za 1 MB).

Juro virtuálny operátor
Zdroj: Juro

Virtuálny operátor ale poskytuje svojim zákazníkom aj výhodné dátové balíky, v rámci ktorých môžu surfovať po internete na 7 dní len za 2 €. Maximálne množstvo dát, ktoré je v rámci tohto balíka možné preniesť je 500 MB.

Ak by vým to nevyhovovalo a internet využívate len zriedka, len za 20 centov si môžete aktivovať druhý 100 MB dátový balík s 24 hodinovou platnosťou.

V tomto prípade však nastáva otázka, či sa vám vôbec oplatí využívať 5G, kde sa spravidla prenáša obrovské množstvo dát extrémne vysokou rýchlosťou. Rozhodnutie musí urobiť každý sám.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Porovnali sme 5G pokrytie troch slovenských operátorov. Z výsledku budete prekvapení (+ mapa pokrytia)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -