Moderná doba nezjednodušuje život iba nám, ale aj podvodníkom, ktorí sa dokážu ľahšie dostať ku našim financiám. Zneužívajú pri tom technológie, pomocou ktorých sa stávajú dôveryhodnými a hravo vás pripravia o celoživotné úspory bez toho, aby ste si všimli, že niečo nie je v poriadku.

Presne pred takýmto podvodom teraz varuje aj ČSOB, pričom banka vo svojej správe píše, že zaznamenala zvýšenú aktivitu podvodníkov, ktorí zneužívajú jej značku a za pomoci telefonátov na náhodne vygenerované čísla vystupujú v jej mene.

Ak vám niekto taký zavolá, hovor okamžite ukončite.

Hlavným cieľom podvodníkov je zamerať sa na vašu nepozornosť a získať prístupové údaje do elektronického bankovníctva alebo údaje o vašej platobnej karte. Taktiež sa snažia ľudí nahovoriť na zrealizovanie prevodu financí na neznámy účet a podobne. Vo všetkých prípadoch vzniká veľké riziko, že prídete o svoje úspory a už nikdy ich na účte neuvidíte.

ČSOB od vás nebude podobné kroky touto formou nikdy vyžadovať 

ČSOB zdôrazňuje, že ako banka od vás podobné údaje alebo kroky nikdy nebude touto formou požadovať. Banka dopĺňa, že tento útok sa nezameriava na zabezpečenie alebo dáta, ale práve na nepozornosť klientov, ktorá môže mať katastrofálne následky.

ČSOB zároveň vyzýva, že ak obdržíte akýkoľvek podozrivý telefonát, finančnú inštitúciu informujte na čísle 0850 111 777 alebo emailom na info@csob.sk. Pokiaľ máte podozrenie na zneužitie platobnej karty, prakticky okamžite si ju môžete zablokovať aj sami a to prostredníctvom aplikácie ČSOB SmartBanking.

Dávajte si pozor a na podvod upozornite aj seniorov vo vašom okolí. Aj keď môžete byť obozretní, práve oni sú žiaľ tí, ktorí sa stanú úspešným terčom útočníkov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Garmin Forerunner 255 sú na Slovensku hitom. Vďaka zľave ich kúpite za dostupnú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here