Svet financií sa na Slovensku pripravuje na príchod novej banky. Ako informuje RTVS, známa česká finančná skupina Partners, ktorá nedávno spustila Partners Banku u našich susedov, sa chystá vstúpiť aj na slovenský trh. Licenciu od Českej národnej banky získala ešte v auguste 2023.

Budúci zákazníci banky sa môžu tešiť na zaujímavý prístup v podobe troch atraktívnych balíkov služieb (osobný, partnerský a rodinný). V rámci nich sa bude možné stretnúť s bežnými, ale aj sporiacimi účtami. Takisto má Partners Banka k dispozícii rôzne karty či platobné možnosti. Dôležité je však podotknúť, že táto banka prichádza s čisto mobilným konceptom.

Všetky operácie budú prebiehať cez aplikáciu v smartfóne, čo umožní klientom kompletné spravovanie financií z pohodlia domova. Postačí len pripojenie na internet. Ešte zaujímavejšie je však to, že banka by mohla od mája ponúkať aj funkciu integrácie účtov z iných bánk, vďaka čomu budú mať zákazníci dokonalý prehľad o svojich platbách na jednom mieste. Informoval o tom jej generálny riaditeľ Marek Ditz.

Banka má veľké ambície a do konca roka 2024 plánuje získať 80 tisíc klientov s celkovými vkladmi až vo výške 395 miliónov eur. V súčasnosti otvára služby pre existujúcich klientov českej poradenskej siete Partners, no od apríla bude možné otvoriť účet aj online, prostredníctvom Bank ID. Ponuka služieb sa čoskoro rozrastie.

Poradenstvo a nové finančné produkty

Zaujímavé je, že Partners Banka zahŕňa od apríla do svojich plánov aj poradenské bankovníctvo. Klienti si v rámci neho môžu vybrať svojho finančného poradcu. Finančná inštitúcia sa tiež v lete 2024 zameria na svoj pilotný projekt poskytovania nezabezpečených úverov a na jeseň by mala poskytovať dokonca aj hypotéky. Na Slovensku si však na jej príchod ešte počkáme.

V našich končinách neponesie názov „Partners Banka“, ale expandovať plánuje pod značkou Simplea, s ktorou by sme sa mali stretnúť už v tomto roku. Vyššie vymenované služby by, ale mali byť k dispozícii až v nasledujúcom roku 2025.

Uvidíme teda, ako sa bude tejto finančnej inštitúcii dariť v našich končinách. Bankový sektor tu ponúka silnú konkurenciu, no nie každá banka je tak dokonalo pripravená bojovať o zákazníka v dnešnej digitálnej ére, ako to má v pláne Simplea. Akonáhle sa dozvieme viac informácií, budeme vás samozrejme informovať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Známa slovenská banka chystá totálny "blackout". Nepôjdu služby ani internetová stránka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -