Polárna žiara je jav, s ktorým sa v našich končinách stretávame skôr sporadicky. Keďže však v poslednom čase došlo ku silnej geomagnetickej búrke, vďaka ktorej vzniká, vidieť ju môžete aj na území Slovenska, prípade v okolitých krajinách. Ako informuje portál iMeteo, v tomto prípade ide o najsilnejšiu polárnu žiaru za posledné roky.

Aj keď je geomagnetická búrka niečo, čo nám môže spôsobovať skôr problémy, tento jav so sebou prináša nádhernú polárnu žiaru, ktorá priťahuje pozornosť ľudí z celého sveta. Veď kto nie je zvedavý na to, keď sa obloha v jeho meste alebo obci rozžiari farbami, ktoré nie sú vôbec bežné. Polárnu žiaru môžete vidieť ešte nasledujúcich niekoľko desiatok minút. Minimálne tak to naznačujú predikcie jej výskytu.

Vidieť ju však môžete aj z iných končín, najlepšie však z celej severnej, strednej a východnej Európy. Základom je však v tomto prípade bezoblačná obloha, takže šťastie nemusí mať úplne každý.

Aktuálne je podľa iMeteo zvýšená oblačnosť len nad Podunajskou nížinou a nad Banskobystrickým krajom. Aj tu sa však situácia zlepšuje.

Portál tiež zdôrazňuje, že tento jav je vzácny a neudial sa už niekoľko dlhých rokov. Polárnu žiaru je totiž možné pozorovať doslova zo záhrady a nemusíte chodiť na miesta, kde nie sú žiadne svetlá. Samozrejme v takom prípade máte väčšiu šancu, že sa vám ju podarí vidieť a zachytiť napríklad na fotografiu.

Pozrite sa na príspevky z celého Slovenska nižšie:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Neznáme čísla opäť úradujú. Ďalší podvod láka od Slovákov stovky eur. Takto ho odhalíte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -