Slováci sa musia pripraviť na veľkú zmenu v oblasti bankových služieb. Ako uvádza portál Tvnoviny.sk, našu krajinu čoskoro opustí Cetelem banka, ktorá je pôvodom z Francúzska a v budúcnosti už neplánuje pokračovať vo svojich aktivitách na území Slovenska.

Samotná banka komunikuje túto avizovanú zmenu zatiaľ iba interne no informácie potvrdil jej zriaďovateľ BNP Paribas Personal Finance aj oficiálne. Činnosť v našej krajine ukončuje po dôkladnom zvážení a vyhodnotení všetkých ekonomických ukazovateľov a situácie na trhu.

Ako prezradila pre portál Tvnoviny.sk vedúca oddelenia marketingu pobočky Andrea Trebuľová, odchod Cetelemu zo Slovenska bude postupný, pričom v prvej fáze banka zastaví poskytovanie nových úverov.

Ak však máte v tejto banke existujúci úver, nemusíte sa ničoho obávať, nakoľko Cetelem ho bude aj naďalej spravovať.

Cetelem odíde aj z iných krajín. Toto je dôvod

Samotné rozhodnutie sa navyše netýka len Slovenska ale aj iných krajín. Spoločnosť BNP Paribas Personal Finance sa rozhodla pre reorganizáciu a jej súčasťou je aj prehodnotenie geografických aktivít v jednotlivých krajínách.

Tam, kde nedosahuje dostatočnú veľkosť na to, aby zvládla absorbovať vysoké investície, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie konkurencieschopnosti, musí jednoducho skončiť.

Cetelem ale upokojuje svojich slovenských klientov, že sa nemusia ničoho obávať. Svoje záväzky voči nim, zamestnancom a tiež regulátorovi naplní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na iPhone mieri konkurent pre Apple Pay. Dostupný má byť aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -