Slováci sa musia pripraviť na pomerne veľkú a neočakávanú zmenu. Ako informuje portál Seznam, pokiaľ ste doposiaľ nakupovali tovar v predajniach spoločnosti Datart, už čoskoro si budete musieť zvyknúť na to, že sa z nich stanú pobočky spoločnosti Nay. Naopak, v susednom Česku zanikne predajca Electro World a nahradí ho Datart.

Ako dopĺňa Forbes, spoločnosti Nay a HP Tronic chcú týmto spôsobom vytvoriť spoločný holding, pričom im to už odobrili aj české úrady. Tie v tomto prípade nezistili žiadne zásadné narušenie hospodárskej súťaže v maloobchode ani veľkoobchode.

Hoci ide o veľké subjekty, ich spoločný trhový podiel nemá presiahnuť 25 percent, čo je hranica, ktorá rozhoduje, že daná fúzia nebude mať za následok podstatné narušenie hospodárskej súťaže.

Čaká sa na povolenie zo strany slovenských úradov 

Prekážkou však je, že zmenu musí odobriť aj protimonopolný úrad na Slovensku. Až potom môže začať platiť Ten všetko skúma od augusta minulého roka, no oficiálneho verdiktu sme sa do dnešných dní nedočkali.

Pokiaľ ale pôjde všetko podľa plánov, na trhu by mala vzniknúť spoločnosť, ktorá bude predávať elektrospotrebiče, ktoré ste si doposiaľ mohli kúpiť v kamenných predajniach Nay, Electroworld, Hej, Datart a Eta, prípadne prostredníctvom ich e-shopov.

Akonáhle budeme vedieť viac, o článok aktualizujeme.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Telekom má na Slovensku výpadok. Ak ste zákazníkom, toto nerobte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.