Pomerne často sme svedkami príchodu nových televíznych kanálov na trh. Ako sa však zdá, tentokrát sa budeme musieť s jedným rozlúčiť. Dôvodom sú financie, ktoré tu dlhodobo chýbajú.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpotE-shop ponúka aj zľavyvďaka ktorým ušetríte stovky eur

Konkrétne ide o televízny program Trojka, ktorý prevádzkuje RTVS. Verejnoprávna televízia ho ukončí už na budúci týždeň, konkrétne 30. novembra 2022.

Ako píše satelitna.tv, RTVS sľubuje, že obľúbené archívne programy sa stanú súčasťou vysielania programových služieb Jednotka a Dvojka.

Dôvodom ukončenia samotnej Trojky sú predovšetkým nedostatočné financie, kvôli ktorým už prevádzka nie je možná. Ako iste viete, verejnoprávna televízia sa spolieha na koncesionárske poplatky, zmluvu so štátom a príjmy z vysielania reklamy.

Ako tiež dopĺňa satelitna.tv, v RTVS momentálne prebiehajú rokovania manažmentu s kľúčovými ministerstvami. Dôvodom je nedostatok financií, ktorý môže spôsobiť kolaps fungovania celej verejnoprávnej inštitúcie.

Trojka má za sebou zaujímavú históriu. V minulosti už raz skončila 

Televízny kanál Trojka vznikol po prvýkrát ešte v roku 2008 v súvislosti so štartom letných olympijských hier v Pekingu. Vysielanie bolo pre nedostatok financií ukončené v roku 2011, pričom verejnoprávna inštitúcia Trojku opätovne obnovila 22. decembra 2019. Program sa zameriaval predovšetkým na bohatý televízny archív verejnoprávneho vysielateľa.

To trvalo až do 28. februára 2022, kedy RTVS na Trojke spustila vrámci mimoriadnej situácie na Slovensku spravodajský kanál RTVS 24. Opätovné vysielanie klasického programu na Trojke pokračovalo od 10. júna 2022 a jeho definitívny koniec nastane 30. novembra 2022.

Verejnoprávna televízia bude po ukončení Trojky prevádzkovať štyri samostatné kanály. Pôjde o Jednotku, Dvojku, RTVS 24 a RTVS Šport. Bude vám chýbať trojka? Dajte nám vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hádaj, ktorá spoločnosť je najziskovejšia v USA
Môže ťa zaujímať
- Reklama -