Na Slovensku sa neustále modernizujú služby, s ktorými sa stretávame na dennej báze. Jednou z nich je aj rádiové vysielanie, ktorého kvalita sa postupne zvyšuje vďaka digitálnym technológiám. Ako uvádza server Živé, v našej krajine pred pár dňami oficiálne skončilo klasické AM vysielanie.

Ako prezradil šéf spoločnosti Towercom Rudolf Urbánek, v budúcnosti sa už nepočíta s prevádzkou posledných dvoch AM vysielačov.

Klasické AM vysielače sa nachádzali v Nitre a Rimavskej Sobote a poslucháčom ponúkali vynikajúce pokrytie. Naladiť ste si vďaka nim mohli Rádio Patria alebo Rádio Devín. Obe zdieľali rovnakú pozíciu (rádia sa striedali na základe času).

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Rudolf Urbánek zo spoločnosti Towercom pre Živé prezradil, že firma zvažuje v budúcnosti doplniť pokrytie vo vyššie uvedených oblastiach pomocou technológie DAB (digitálneho vysielania). Tá ponúka vyššiu kvalitu prijímaného signálu, no takisto vyžaduje prijímač, ktorý ju podporuje. Ten nie je v mnohých rádiách prítomný.

Dôležité je tiež upozorniť, že už na začiatku roka 2023 vstúpil do hry vysielač Dubník, ktorý bol spustený na kanále 10C. V súčasnosti vysiela stanice verejnoprávnej RTVS ako aj Rádio Rock. Okrem toho by mal v dohľadom čase pribudnúť aj vysielač Borský Mikuláš.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pri AirPods Max za viac ako 600 € nefunguje jedna z najdôležitejších funkcií. Sťažuje sa na to množstvo majiteľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -