Televízny trh sa neustále mení a rozvíja. Pokiaľ radi sledujete TV a objavujete nové kanály, máme pre vás skvelú správu. Ako informuje portál SatelitnaTV, v susednej Českej republike od 27. apríla 2023 odštartovala nová televízna stanica s názvom A11. Chytiť ju budete môcť aj na Slovensku.

Samotná televízna stanica spadá pod mediálnu skupinu A 11, pričom jej vysielanie sa nachádza na pozícii bývalého televízneho kanálu „Naš region„, predtým nazývaný ako „Regionálnitelevize CZ„. Ako sme už napísali, ku tejto TV budú mať prístup aj klienti slovenských IPTV a OTT platforiem, kam patrí napríklad Tango TV, Antik TV a Lepšia.TV.

Rovnako tak si budete môcť A11 pozrieť aj cez nekódované FTA vysielanie, pričom ho sprostredkováva družica Astra 3B (23,5°E) – operátor Skylink. Pokiaľ využívate FastScan, program nájdete na predvoľbe 163 (SR) a 165 (ČR).

Televízna stanica A11 použije umelú inteligenciu 

Diváci sa môžu tešiť na podobný obsah, na aký boli zvyknutí v televíznych staniciach Naš region a Regionálnitelevize CZ. Pôjde teda o pravidelné spravodajstvo z rôznych časti susedného Česka, pričom však prevádzkovateľ sľubuje aj celovečerné filmy, seriály zo zahraničia, úspešné programy či vlastnú tvorbu televízie.

Čo je ešte dôležitejšie a zaujímavejšie, televízna stanica A11 má ako prvá TV v celom Česku zapojiť do prevádzky aj umelú inteligenciu. Aj keď v súčasnosti nevieme, ako to bude fungovať, je fajn počuť, že sa má moderná TV spoliehať na moderné technológie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku niekto nahlásil bombu vo viac ako 1000 školách, bankách a obchodoch. Môže dostať doživotie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -