Slováci si v uplynulom roku z dôvodu inflácie a rastúcich cien energií museli priplatiť za množstvo rôznych služieb. Zdražovali aj banky, ktoré väčšinou menili svoje základné poplatky. Tentokrát sa medzi ne pridala aj ďalšia finančná inštitúcia, ktorou je Poštová banka. Niektoré poplatky sú drahšie aj o viac ako 100 percent. Téme sa venoval portál FinancnaHitparada.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Drahšie budú výpisy aj výbery kartou 

Pokiaľ využívate užitočný účet v Poštovej banke, pripravte sa na to, že za mesačný výpis zasielaný poštou na adresu zaplatíte až 2,50 €. Doteraz bola táto služba spoplatnená sumou 1,00 €, pričom Poštová banka preferuje elektronickú podobu výpisov.

Taktiež sa upraví poplatok za výber hotovosti z bankomatu. Pokiaľ využijete POŠTOMAT (ktorý sa nachádza na pobočkách pošty), cena vzrastie z pôvodných 3,00 € na 4,00 €. To isté platí aj ak použijete bankomat inej banky. Poštová banka ale dopĺňa nasledovné:

Výber hotovosti z bankomatu môže byť spoplatnený prevádzkovateľom bankomatu, ide o poplatok za sprístupnenie bankomatu. Informáciu o poplatku musí poskytnúť prevádzkovateľ bankomatu pred uskutočnením výberu. Tento poplatok nie je poplatkom banky.“

Zdražie aj elektronické bankovníctvo či hotovostné platobné služby. Neplatí to ale pre všetkých

Pokiaľ využívate elektronické služby Poštovej banky, pripravte sa na to, že napríklad za SMS info zaplatíte až 2,50 € / mesačne. Doteraz to bolo iba 1,50 € / mesačne. Finančná inštitúcia ale dopĺňa, že v rámci užitočného účtu SENIOR bude táto služba bezplatná.

Poštová banka zdražela aj hotovostné platobné služby, pričom za spracovanie mincí na pobočke (pošte) alebo v 365.bank bude pri vklade 51 ks mincí účtovaná nasledovná suma: „0,30 € / 10 ks (aj začatých), min. 6,00 €, predtým 0,10 € / 10 ks (aj začatých), min. 5,00 €„.

Loopi Eco Case
Reklama

Ak navyše niekto využíva v rámci užitočného účtu SENIOR doručovanie výplaty poštovým doručovateľom, na miesto 1,40 € zaplatí 1,80 €. Narastie aj osobitný poplatok za realizáciu transakcií na pošte z pôvodných 1,40 € na 1,80 €.

Ostatné

Treba tiež spomenúť, že produkt Užitočné Sporenie Poštová banka oficiálne prestala predávať od 1.1.2023. Na záver ešte narástol aj poplatok za spracovanie dedičského rozhodnutia na žiadosť oprávnenej osoby. Ten sa pôvodne pohyboval vo výške 20,00 € no po novom je to až 30,00 €.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro vs iPhone 14 Pro. Pozrite sa na porovnanie, ktoré odhaľuje 5 rozdielov

Niektoré poplatky sú teda výrazne vyššie a iné ani nie. Dajte ním vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -