Najväčší slovenský operátor len počas včerajšieho dňa potešil svojich zákazníkov, keď im oznámil zmenu paušálov so zaujímavejšími podmienkami. Po tejto radostnej správe však prichádza studená sprcha v podobe zdražovania, s ktorým spoločnosť Orange Slovensko začne podľa portálu Živé.sk od 27. júla 2023. Dobrou správou ale je, že operátor svoje paušály vylepší o viac volaní aj dát.

Zmena sa má týka konkrétne dvoch Go Safe paušálov, ktoré sú medzi zákazníkmi veľmi populárne. Zdražovanie síce nebude dramatické, no určite nikoho nepoteší. Zákazníci, ktorí doteraz platili faktúry elektronicky si mesačne priplatia 2 € a tí, ktorí túto výhodnú možnosť nevyužívali, zase 1 €. Orange svoje zdražovanie neodôvodňuje iba skvalitňovaním služieb, ale aj tým, že masívne rozširuje svoje ekologické solárne riešenia. Podľa firmy má ísť o veľkú finančnú investíciu.

Automatické zdražovanie služieb sa začne prejavovať od spomínaného 27. júla, pričom sa bude opierať o fakturačné obdobie klienta. Na druhej strane sa však zákazníci môžu tešiť aspoň na drobné „bolestné“ v podobe väčšieho množstva volaní a mobilných dát.

Ako budú vyzerať nové drahšie paušály od Orange? 

Menší paušál Go Safe Small dostane namiesto 50 až 100 predplatených minút a namiesto 500 MB dát až 1 GB dát, vďaka čomu za 1 € mesačne v podstate zdvojnásobí svoje možnosti. Z pôvodných 8 € zaň budete mesačne platiť 9 €.

Orange paušál Go Safe Small
Zdroj: Orange

Oveľa viac sa ale oplatí druhý paušál Go Safe Light, ktorý bude mať namiesto 100 až 150 predplatených minút a namiesto 750 MB až 5 GB mobilných dát. Jeho pôvodná cena bola 13 € / mesačne, takže po novom zaň zaplatíte 14 € / mesačne. Aj keď teda došlo ku zdraženiu, nová ponuka je z nášho pohľadu oveľa výhodnejšia. Čo poviete?

Orange paušál Go Safe Light
Zdroj: Orange

Orange tiež uvádza, že pokiaľ zákazníci s novou zmenou nesúhlasia, môžu odstúpiť od zmluvy aj počas viazanosti bez toho, aby im vznikli akékoľvek sankcie alebo dodatočné náklady.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto ponuke myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple a The Rock v 3 nových reklamách!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -