Na Slovensku pôsobí obrovské množstvo rôznych finančných inštitúcií, s ktorými sa stretávame na dennej báze. Tie často menia a upravujú poplatky, čo môže rozzúriť ich klientov. No a presne to sa teraz stalo. Téme sa venoval portál Mobilizujeme.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a zaplatiť za ne môžete rýchlo a jednoducho aj cez Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte? (reklama)

- Reklama -

Určite ste už počuli o Revolute, ktorý bol pôvodne založený v roku 2015 a do roku 2020 fungoval v Európe na základe britskej bankovej licencie. Keďže však došlo k Brexitu, firma sa musela presídliť do Litvy, odkiaľ je riadená do dnešných dní.

Zákazníci Revolutu si užívajú nespočetné množstvo výhod, vrátane extrémne rýchleho posielania a prijímania finančných platieb, účtu v niekoľkých svetových menách úplne zadarmo a tiež možnosti jednoducho investovať.

Teraz ale prichádza zmena, ktorá sa nikomu páčiť nebude. Revolut sa totiž rozhodol, že za jednu z najzákladnejších súčastí si bude pýtať peniaze. Poznáme podrobnosti.

Revolut zavádza nový poplatok 

revolut
Zdroj: Unsplash / Sophie Dupau

Spoločnosť so sídlom v Litve informovala svojich zákazníkov, že pokiaľ si budú vkladať peniaze na účet prostredníctvom obľúbených mobilných služieb Apple Pay a Google Pay, nebude to zadarmo tak ako doteraz.

Pre zákazníkov to nie je dobrá správa, pretože práve karty v Apple Pay a Google Pay prinášali možnosť, ako sa vyhnúť poplatkom. Tie sa museli uhradiť len vtedy, keď ste si účet dobíjali priamo prostredníctvom karty (zadaním jej čísla atď).

Spoločnosť žiaľ doteraz neprezradila, kedy začnú nové pravidlá a poplatky platiť a dokonca nevieme ani, aké budú po finančnej stránke vysoké. Pravdepodobne však nepôjde o nič drastické.

Peniaze si stále môžete na účet pridať aj bez poplatku 

Revolut
Zdroj: Unsplash / Cardmapr.nl

Revolut však zdôrazňuje, že zákazníci neprídu o možnosť nabitia účtu úplne bez poplatkov. Zmení sa len jeden zo spôsobov. Pokiaľ totiž na tento úkon využijete klasický bankový prevod či karty, ktoré sú Revolutom schválené, všetko prebehne úplne zadarmo.

A Pokiaľ tak neurobíte a predsa sa na vás bude vzťahovať poplatok, nič si z toho nerobte. Revolut vám jeho výšku prezradí ešte pred zahájením samotnej transakcie. Dopredu tak budete vedieť, koľko za konkrétny prevod zaplatíte.

Bližšie podrobnosti budeme poznať až neskôr. Dajte nám vedieť do komentára, či vás táto nepopulárna zmena odradí od Revolutu alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -