Slováci sú v posledných rokoch doslova zaplavovaní rôznymi internetovými podvodmi, ktoré sa ich snažia pripraviť o peniaze. S niektorými z nich sa stretávame aj vo forme SMS správ, kde človek zadá osobné údaje a bankové údaje a následne mu cudzia osoba na druhej strane sveta v priebehu desiatok minút, nanajvýš hodín vybieli účet.

A aj keď si možno myslíte, že na takéto niečo nemôže snáď nikto naletieť, šikovní kybernetickí kriminálnici využívajú taktiky, ktoré skrátka niektorým ľuďom nemusia prísť podozrivé. Dnes nám však na iMessage prišla jedna správa, pri ktorej sme sa museli škodoradostne pousmiať. Toto myslia podvodníci vážne?

Samotná správa, ktorá začína textom „Zlato, som na služobnej ceste 10 dní, postaraj sa o seba…“ a následne absolútne nesúvislo pokračuje „Preveďte mi prosím 30 000 usdt z môjho účtu na vlastný účet“ snáď ani nemohla byť horšie spracovaná. Toto je skutočne ten typ podvodu, pri ktorom sa neobávame, že by naň mohol niekto naletieť.

podvod sms
Zdroj: SvetApple

Podvodníci si totiž nedali ani tú námahu, aby správu napísali gramaticky a štylisticky správne. Jednotlivé vety v nej dokonca ani nedávajú zmysel.

Podvodníci by mali vymeniť prekladač

Ťažko povedať, či skúšali používať prekladač a ak áno, ktorý to vlastne bol (a z akého jazyka prekladal) no aspoň upozornili na problém, že cez SMS môže prísť skutočne podvodná žiadosť a na všetky typy takýchto správ (aj keď sú dobre napísane v rode, čísle a páde) si treba dávať obrovský pozor.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s niečím podobným stretli aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Geniálny ťah polície, Slováci sa vo veľkom vysmievajú podvodníkom na internete. Takto sa môžete pridať aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -