Na Slovensku máme ešte aj dnes „vtipálkov„, ktorí telefonujú tam kam nemajú. Polícia Slovenskej republiky, ale na svojej Facebookovej stránke upozorňuje, že do platnosti vstúpila novela zákona o integrovanom záchrannom systéme, ktorá môže takéto konanie mastne pokutovať.

Aby sme to uviedli na pravú mieru, policajti sa dennodenne stretávajú so zneužívaním tiesňovej linky 158, na ktorú im volajú ľudia iba preto, aby sa dobre „zabavili“ nadávkami, urážaním a nevhodnými rečami. Ak sa to však pokúsia urobiť aj teraz, bude im hroziť mimoriadne vysoká, až 1 659 € pokuta.

Treba si uvedomiť, že linka 158 tu nie je na zábavu, ale na bezprostredné kontaktovanie polície v situáciách, kedy je to potrebné. Pokiaľ niekto túto linku zaťažuje svojimi nevhodnými vtipmi, iný, ktorý ju skutočne potrebuje, sa na ňu nemusí dovolať, čo ho môže stáť aj život.

Veľa ľudí si to žiaľ za uplynulé roky stále neuvedomilo, no hrozba vysokej pokuty by im mohla zmeniť názor.

Myslíte si, že je pokuta vo výške 1 659 € adekvátna, alebo by mala byť ešte vyššia? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 by mohli prísť už 9. septembra!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -