Pokiaľ sledujete televíziu, v uplynulých dňoch ste pri RTVS mohli naraziť na zmenu, ktorá pôsobí trochu mätúco. Ide síce len o drobnosť, no v praxi dokáže diváka zmiasť. Téme sa venoval portál DSL.sk.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Aby sme boli konkrétnejší, Slovenská verejnoprávna televízia (RTVS) odstránila zo svojich lôg označenie, ktoré hovorilo o vysielaní vo vysokom rozlíšení. Pokiaľ si teda pustíte televíziu, symbol HD na nej už budete hľadať iba márne.

Verejnoprávna televízia dôvod tejto zmeny neohlásila ani nevysvetlila, no ako uvádza DSL, HD vysielanie je na Slovensku už dlhšiu dobu štandardom pri výrobe aj vysielaní TV signálu.

V celoštátnom pozemnom DVB-T sa ale napriek tomu ešte jedna stanica vysiela v zastaralom SD rozlíšení. Konkrétne ide o :24, ktorá sa dá v inom multiplexe chytiť aj v HD kvalite.

DSL na záver dopĺňa, že podobnou cestou sa nedávno vybrala ja Česká televízia, ktorá symbol HD odstránila preto, lebo nové programy už v nižšom rozlíšení ani nevyrába.

Kompetentní sa ale neskôr evidentne zhodli, že to nebol správny krok a preto po čase označenie HD opäť pridali ku logu. To, či sa s niečim podobným stretneme aj na Slovensku zatiaľ známe nie je. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -