Ruskí Anonymous sa dnes rozhodli varovať Slovákov. Ako uvádza portál VosveteIT, skupina na svojom Telegrame vydala varovanie „za poskytovanie podpory banderovským úradom na Ukrajine a presun stíhačiek MIG-29„.

Jeho súčasťou bol aj rozsiahly kybernetický útok, ktorý sa zameral na NR SR, Ministerstvo obrany, NBS a dve ďalšie finančné inštitúcie (J&T banku a Exim banku). Niektoré weby neboli dostupné ani v čase písania tohto článku. Hackerský útok im dal poriadne zabrať.

Podľa dostupných informácií malo ísť o takzvaný DDOS útok, v rámci ktorého sa snaží útočník „zhodiť“ server prílišným počtom požiadaviek (najčastejšie prostredníctvom falošných návštev).

Ten následne nevydrží nápor a prestane pracovať správne, čoho výsledkom sú najskôr spomalené stránky a nasleduje ich úplný výpadok.

Hackerský útok bol jasnou reakciou na pomoc Ukrajincom

Načasovanie útoku na NR SR či finančné inštitúcie nie je náhodné a súvisieť má s odoslaním stíhačiek MIG-29 na Ukrajinu, kde majú slúžiť v boji proti okupantom. Samotní útočníci to napísali vo svojom príspevku.

Existuje vysoká pravdepodobnosť, že týmto sa snahy ruských hackerov neskončili a útoky na slovenské stránky budú pokračovať ďalej. V súčasnosti nevieme povedať, ktoré weby budú ich ďalším cieľom. Akonáhle teda zistíme viac, budeme vás informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackli všetky ruské štátne televízie a rádia. Budú na nich vysielať 870 GB získaných dát
Môže ťa zaujímať
- Reklama -