Spoločnosť HTC bola kedysi známa ako pionier v oblasti špičkových smartfónov. V roku 2007 dokonca predstavila zariadenie HTC Dream, ktoré vstúpilo do predaja v roku 2008 ako vôbec prvý smartfón s operačným systémom Android na svete. Časy sa však menia a HTC sa postupne uberalo do úzadia. Ako, ale informuje PhoneArena, už čoskoro by sa to mohlo zmeniť.

Tento trend potvrdzujú aj oficiálne plány výrobcu na uvedenie jedného až dvoch telefónov ročne s procesormi zo série Qualcomm Snapdragon 7. Pre fanúšikov značky, ktorí dúfali v návrat k špičkovým modelom je to sklamanie. Mnohí z nás si totiž ešte pamätajú zariadenia, akým bol HTC One (M8). Tento smartfón s unibody hliníkovým dizajnom bol jedinečný a vynikal v mori bežných konkurentov. Aj preto ho ľudia tak moc milovali.

Neskôr však spoločnosť HTC stratila svoju iskru a postupne o nej bolo počuť stále menej a menej. HTC Taiwan však teraz na svojom Facebooku avizoval veľký návrat. Konkrétne 12. júna o 8:00 miestneho času (8:00 EDT) predstaví svetu úplne nový telefón.

Aký bude nový smartfón HTC? 

HTC
Zdroj: HTC Taiwan

Hoci je momentálne informácií len veľmi málo, podľa únikov môže ísť o model HTC U24 Pro, o ktorom sa začalo hovoriť v apríli tohto roka. Ponúknuť má displej s rozlíšením 1080 x 2436 pixelov a procesor Snapdragon 7 Gen 3 spolu s 12 GB RAM.

Podobne, ako konkurenčná spoločnosť LG, aj HTC v minulosti vzdal súperenie s firmami, akými sú Samsung alebo Huawei v oblasti špičkových Android telefónov. Namiesto toho si HTC našlo svoje miesto v strednej triede, kde sa už potichu drží niekoľko dlhých rokov.

Posledným high-end modelom od HTC bol U12+ z roku 2018, ktorý žiaľ nepriniesol očakávaný úspech. Kto, ale vie. Možno sa tejto firme začne dariť a všetko sa v blízkej budúcnosti zmení. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple TV nájdete aj na hernej konzole Xbox
Môže ťa zaujímať
- Reklama -