Na Slovensku sa v posledných rokoch rozšírili telefonické podvody, ako huby po daždi. Pravidelne upozorňujeme na rôzne praktiky, s ktorými sa stretávajú ľudia na celom území našej krajiny a ináč tomu nebude ani dnes. Polícia SR informuje o nebezpečnej SMS správe, ktorej cieľom je vás pripraviť o peniaze.

Konkrétne ide o telefónne číslo 8869, ktoré slúži na potvrdenie výhry. Podľa polície môže správa prichádzať od úplne cudzích ľudí, ale aj od vašich známych. Celé sa to tvári tak, že ste vyhrali súťaž na Facebooku a pomocou čísla máte potvrdiť prevzatie peňažnej i nepeňažnej výhry. Podvod je zorganizovaný tak, že vám to nemusí prísť podozrivé.

Na to, aby vám ale mohol kuriér doručiť výhru musíte poslať SMS na 8869 a následne odoslať podvodníkovi kód na potvrdenie, ktorý vám príde obratom na zariadenie. V tomto momente sa ale automaticky pripravíte o peniaze.

Táto taktika sa totiž podľa polície často zneužíva na zakúpenie rôznych online služieb prostredníctvom SMS správ, pričom pomocou telefónneho čísla 8869 si tieto online služby overujú, či ide skutočne o dotyčnú osobu. Podvodníci to však vedia oklamať.

Polícia tiež zdôrazňuje, že ak vám správu na potvrdenie výhry napísal váš známy, skoro určite sa stal terčom podvodníkom aj on sám.

Títo kriminálnici totiž dobre vedia, že ľudia robia podobné veci predovšetkým vtedy, keď im napíše osoba, ktorej môžu dôverovať. Aj preto kradnú účty na sociálnych sieťach a následne z nich vypisujú priateľom. Dávajte si veľký pozor.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci dávajte si pozor na podvodné SMS správy. Pôsobia dôveryhodne a ľahko vás pripravia o peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -