Na Slovensku sa rozširujú rôzne druhy telefonických podvodov, ako huby po daždi. Aj keď o nich informujeme takmer na dennej báze, ľudia sú žiaľ nepoučiteľní a stále sa nechajú nachytať. O poslednej praktike informovala priamo Polícia SR.

Mnohým Slovákom podľa správy začali chodiť SMS-ky od polície EÚ alebo dokonca rakúskej polície, na ktorých sa nachádza zvláštny text. Prijímatelia sú vraj trestne stíhaní za ich rasistické výroky na sociálnych sieťach. Aj keď správa nie je ktovieako gramaticky či štylisticky presvedčivá, veríme, že niektoré osoby môže vydesiť.

Dobrou správou ale je, že ide o čistý podvod, ktorý potvrdila navyše aj slovenská polícia. Muži zákona zdôrazňujú, že žiaden vyšetrovateľ s vami nebude komunikovať týmto spôsobom a už vôbec vás neinformuje, že „cca 4.9 budete pozvaný“ na výsluch.

Ak by vás chcel podľa polície niekto predvolať, zanechal by vám oficiálny list vo vašej poštovej schránke. A ak sa teraz pýtate, na čo sú vlastne takéto správy dobré a čo tým páchateľ sleduje, odpoveď je celkom jednoduchá.

Útočník sa snaží svoju obeť dostať do nátlaku a časovej tiesne, čo sa dá zneužiť na vymáhanie peňazí. Ide samozrejme o nelegálnu činnosť, ktorú treba ihneď nahlásiť na polícii.

Ešte jednoduchšie však bude podobné správy ignorovať a odosielateľa zablokovať hneď na začiatku. Ušetríte si čas aj nervy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Najväčší slovenský operátor zdražuje. Toto sú nové ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.