Dnešný svet internetu a digitálnych technológií môže byť pre niektorých ľudí trochu komplikovaný. Určite ste sa už stretli s tým, že na sociálnych sieťach sa niektoré vyslovene hlúpe príspevky, ktoré by sme mohli označiť aj za hoaxy šíria rýchlosťou svetla a používatelia ich medzi sebou jedna radosť zdieľajú.

Presne takýto prípad sa na sociálnej sieti vyskytol aj v posledných dňoch, pričom obsah hoaxu sa týkal témy, ktorá už Facebookom v minulosti niekoľkokrát „preletela“ a nikdy sa nepotvrdila, ako pravdivá. Na to, aby ste si to overili vám dokonca stačí len niekoľko desiatok sekúnd nanajvýš minút snahy. Pre mnohých Slovákov však zrejme ide o príliš veľké úsilie.

Samotný text hoaxu sa na Facebooku vyskytuje v rôznych formuláciách no prakticky vždy sa používateľovi snaží naznačiť, že Facebook chce porušiť jeho súkromie tým, že sociálnej sieti povolíte používanie svojich fotiek, ako aj informácií obsiahnutých v aktualizáciách stavu vášho profilu. Celé znenie si môžete pozrieť tu:

TÝMTO VYHLASUJEM, ŽE NEDÁVAM POVOLENIE POUŽÍVAŤ ŽIADNE Z MOJICH OSOBNÝCH ÚDAJOV ALEBO FOTOGRAFIÍ.
Porušenie súkromia môže byť potrestané zákonom.
Momentálne nás Facebook žiada, aby sme si vybrali medzi platenou verziou (bez reklám) a bezplatnou verziou (s reklamami).
Podľa relácie 6O minút pre prípad, že ste to zmeškali: advokát nám poradil zverejniť toto.
Porušenie súkromia môže byť potrestané zákonom.
UPOZORNENIE: Facebook Meta je teraz verejným subjektom.
Každý člen musí zverejniť takúto poznámku. Ak aspoň raz nezverejníte vyhlásenie, bude technicky pochopené, že povolíte používanie svojich fotiek, ako aj informácie obsiahnuté v aktualizáciách stavu vášho profilu.
TÝMTO VYHLASUJEM, ŽE NEDÁVAM POVOLENIE POUŽÍVAŤ ŽIADNE Z MOJICH OSOBNÝCH ÚDAJOV ALEBO FOTOGRAFIÍ.
Kopírujte, prilepte, nezdieľajte.!

facebook
Zdroj: SvetApple

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

A aj keď je nadávanie na sociálnu sieť Facebook (priamo na nej) dneska populárne, každý si môže prečítať tento oficiálny dokument, v ktorom sú uvedené všetky podmienky využívania služby, ako aj toho, ako Facebook narába s vašimi fotografiami či inými osobnými údajmi.

Rovnako tiež platí, že ak si do statusu používateľ napíše, že nedáva povolenie na používanie jeho osobných údajov či fotografií spoločnosti Meta (pod ktorú Facebook spadá), tým že toto povolenie zdieľa priamo na svojej nástenke sociálnej siete prakticky nič nedokáže. Dôvod je ten, že sa počas toho musí riadiť spomínanými podmienkami služby.

Prečítajte si tiež  Facebook sa mení na novinový stánok. Nová funkcia umožní 10x rýchlejšie načítanie článkov
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.